| St3fan_2335 a întrebat:

Fumatul inrautateste viata sexuala? Fumatul opreste cresterea daca te apuci pe la 13 ani?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Răspunsul e nu la ambele întrebări. Fumatul nu opreşte creşterea, dar îţi poate cauza multe alte probleme. Dacă ţii neapărat să te apuci, fă-o cât mai târziu.

| TeoPT a răspuns:

Întrebarea este alta - de ce dracu să te apuci de la 13 ani? Cu ce scop? straight face

| andreeutzaa a răspuns:

Fumul nu dauneaza asupra cresterii tale insa in ceea ce priveste viata sexuala poate cauza probleme cu erectia si cu eficienta spermatozoilor care devin mai *lenti*deci poti avea si probleme cu feritlitatea.Nu vreau sa ma apuc sa fac morala insa nu ti se pare ca a fuma este aboslut inutil? Dai bani pe ceva ce iti face rau.Pe langa efectele pe care le are in legatura cu viata ta sexuala viitoare poate cauza multe boli cardiovascolare.

| Michell_7762 a răspuns:

Fumatul nu are treaba cu viata sexuala, in schimb daca ai 13 ani si te-ai apucat deja de fumat este o problema.Cresterea nu o opreste, este mai lenta, dar plamanii tai vor deveni negrii pana la 20 de ani si atunci da, vei vedea rezultatul prostiei tale.Incercati si nu va jucati cu sanatatea ca si asa modul in care traim ne afecteaza mult, stratul de ozon care este din ce in ce mai subtire, riscul de a ne imbolnavi este mult mai mare.Lasa-te de sportul asta daca il practici. Poti cheltuii bani pe ceva mai util.

| RedAppLe a răspuns:

Frate eu iti recomand sa nu iti sapi singur groapa.E pacat sa mori tinar din cauza unei pipete din care tragi.Nu pot sa inteleg ce e asa de special la chestia aia cu tutun numita tigara de va apucati asa devreme.Am 16 ani si nu m-am atins niciodata de ea.Plus ca are un miros extrem de neplacut.Nu opreste nici o crestere si nu inrautateste viata sexuala, dar afecteaza potenta.Eu zic sa te apuci urgent de un sport si sa uiti de tigara pentru ca nu e buna de nimic.Smecher in fata colegilor poti fi si fara sa iti afectezi sanatateawinking hai succeswinking

| Gstefan a răspuns:

@7h30 - ca sa fie si el "cool"

| St3fan_2335 explică:

De fapt eu fumez de pe la 13 ani nu ft des da fumez pentru ca pana intra 8 toti colegi mei fumau si nu aveam ce face si m-am apucat si eu.Si acum am 15 aniwinking si cu viata sexuala doar vroiam asa sa stiu informativwinking