| Lony123 a întrebat:

Ieri am avut contact sexual cu iubita mea. Am ejaculat inainte de inceperea actului in sine, dupa au urmat 5 numere care au durat 1-2 minute...ce problema as putea sa am? Chiar e foarte aiurea sa ti se intample asa ceva. In mod normal stiu ca trebuie sa te tina din ce in ce mai mult, dupa fiecare numar, dar la mine a fost exact la fel la toate numerele.
Mentionez ca este a doua oara cand fac sex. poate fi asta cauza? Se remediaza cu timpul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este nromal fiind incepator in ale sexului, sa ai ejaculari atat de rapide.
Totuls e poate regla in timp, daca iti impui mental, sa te opresti si sa te calmezi, ca sa poti tine un act sexual mai mult.
Sper ca ai folosit protectie la sex, da?
Sansele sa lasi fata insarcinata sunt maxime, daca ea este in perioaad fertila.
Daca ai avut sex neprotejat cu o fata care nu era virgina, atunci ai sanse foare mari sa ie boli cu transmitere sexuala.
Nu uita: foloseste intotdeauna prezervativul!

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care esti in momentul de intretinere a primelor acte sexuale de incepere a vietii sexuale, este cat se poate de logic si de normal sa patesti ceea ce ai relatat. Primele acte sexuale de regula sunt foarte scurte din cauza mentinerii starii de excitatie exagerata. de fapt a starii de surescitare, care probabil va apare si se va manifesta si in cazul urmatoarelor cateva partide de sex. O minima experienta sexuala si o mica diminuare a starii de supra excitatie foarte intensa si lungirea actelor sexuale putin cate putin se va produce dupa o activitate continua de cateva luni sau chiar si ani in cazul baietilor care sunt foarte emotivi si se excita foarte usor. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cu cele 5 numere pe care le-ai dat iubitei tale ai vrut sa scoti parleala sau ai vrut sa o lasi gravida?

| Crackman a răspuns:

Ba iar eu stau si cate 2 ore... dar la final sunt multumit