| Marius2001Pop a întrebat:

Salut!
Ieri iubita mea mi-a zis ca vrea sa luam o pauza de la sex spunand ca nu e vina mea, dar de fiecare data cand o facem i se pare ca eu sunt suparat.
Mi-a zis ca nu s-a simtit bine de fiecare data, dar nu s-a simtit nici rau.
Ideea este ca ea m-a mintit pe mine si chestia asta m-a ranit. Mi-a zis de fiecare data ca este foarte bine si ca se simte bine, dar in realitate nu a fost asa.
Eu am tot incercat sa comunic cu ea, o intrebam ce ii place, ce sa ii fac, cum sa ii fac, unde ii place mai mult si cum, iar ea mereu raspundea cu "E bine asa".
Nu ma doare faptul sa aud ca nu am stiut cum sa ii produc placere maxima de fiecare data, ci ma doare faptul ca imi dadeam silinta, o intrebam ce sa fac, ii aratam cat de mult imi doresc sa fie bine si placut pentru ea, iar ea m-a mintit. M-a mintit cu multe lucruri care ziceau ca ei ii plac, dar de fapt nu a fost asa.
Eu am inteles de ce vrea sa luam pauz asta, dar nu stiu unde se va ajunge.
Ce as putea face?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai nene, trebuia sa ne spui si ce experienta si cati ani aveti fiecare, ca sa intelegem corect. Ea minte sa te menajeze, dar se pare ca nici ea nu stie multe, sau, cine stie?! Dar tu de ce nu ai cumparat si citit carti despre relatii si sex, cs e plin de ele?!
Doar citind intai si aplicand apoi, si rugand-o sa fie sincera si sa te ghideze/invete ce si cum ii place sa o atingi, sa o penetrezi, etc, veti putea evolua frumos si satisfacator! Success!
SEXUL NU E CIOCOLATA!
Pana nu intelegeti asta, nu veti putea evolua ca lumea! Grabiti-va incet si savurati placerea!

| Marius2001Pop explică (pentru PsihoSex):

Am 18, ea 17. M-am documentat si am citit.
Problema este ca ea nu vrea sa ma ghideze si sa ma invete. Eu o intrebam de fiecare data si zicea "e bine asa" cand se vedea clar ca nu este. Dupa a zis ca poate nu stie ea ce ii place. I-am zis sa experimentam atunci, dar nimic...

| AnemonaP a răspuns:

Trebuie să ai o discuție serioasă cu ea, în care să îi spui tot ce simți, faptul că sinceritatea ar trebui să fie pe primul loc în relația voastră, ca, o poți răni fără sa îți dai seama pentru ca ea nu spune daca ii place un lucru sau nu, și acest fapt, te rănește și pe tine in cele din urma. Asta nu pauza de la sex nu e deloc ok, nu va aduce nimic bun.

| MarianWLF a răspuns:

Comunicarea conteaza foarte mult in pat, de aceea partenerul ar trebui sa fie deschis si sa spuna exact ce ii place si cum ii place, altfel cum ar vrea sa va cunoasteti mai bine? Desigur poti descoperii lucruri noi, ceva ce ii place in mod deosebit, dar nu poti ghicii totul de unul singur, nu ai cum, daca vrea intr-un mod anume, sa comunice acel mod. Acea pauza nu va rezolva problema, doar amana, pentru ca va veti intoarce la aceeasi situatie, ce rost are ca nu faceti un timp? Te sfatuiesc sa stai de vorba cu ea, sa o faci sa inteleaga ca trebuie sa spuna ce ii place, fara sa astepte sa ghicesti tu.

| Sofer a răspuns:

Dai cu ignor câteva zile sau o săptămână happy

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă ea consideră că este mai bine să luați o pauză de la asta și în rest conviețuiți normal și vă iubiți, nu ar trebui să îți faci cine știe ce griji. Totul va reveni la normal când va fi ea pregătită.