| anonim_4396 a întrebat:

Imi iubesc prietena si ea pe mine. N-am nicio problema. Cumpar flori constant. In oras iesim cel putin 1 data la 2 zile. Aproape totul e OK. Gelozia e la ea acasa intre noi. Nu ne place sa ne impartim cu exteriorul, fiindca ne simtim bine intre noi. Acum intrebarea: De ce nu ma prea doreste iubita? Nu pot zice ca am fost refuzat vreodata. Dar nici nu pot zice ca a luat initiativa pentru o "tavaleala". Nici glume in tema asta sau sms-uri macar... nimic! Dar nu asa, timp de cateva saptamani sau luni... ci niciodata! Daca dai cu mingea in perete, sare inapoi. Cam asa ceva. Si, ma 'og, eu personal ma simt cam naspa!

Sa aduc in discutie asta (iar)? Asa pot la fel de bine sa ma inregistrez si sa-mi pun play cat am chef. Sau sa imi trimit singur mesaje, etc. As simti ca vine mai mult din partea mea astfel. Da, am discutat. Nicio concluzie (in sensul ca minunea tine o zi - apoi inapoi pe pamant)

Si intrebarea 2: Cer cumva ceva deplasat?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E pur si simplu timida in ale sexului sau are un libido mai scazut.Asta nu inseamna ca nu te doreste.
Ca sa te convingi nu mai propune tu sa faceti sex, las-o pe ea sa vezi cat rezista!

5 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Timiditatea poate fi unul dintre motive si mai poate fi lipsa de experienta... oricum noi (barbatii) ne gandim la sex mai mult decat majoritatea femeilor (se pare ca prietena ta nu este o exceptie). Nu cred ca ceea ce ceri este ceva deplasat... se poate schimba in timp (nu cred dar Good Luck)

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Poate nu e pregatita? Ori e mai timida?
Niki eu nu`mi au seama thinking Si sunt fata :O...

Pa`pa

| Afdsa a răspuns:

Nu prea inteleg la ce te referi, la sex? Daca asta era, atunci poate ei ii este frica sa faca pasul asta(daca e inca virgina), majoritatea fetelor tin la virginitatea lor, si nu vor sa le-o dea oricui.Nu zic ca nu te iubeste, din cate am inteles ai zis ca si ea tine la tine, la fel de mult, dar cred ca ii e frica.Ar trebui sa deschizi subiectul asta fie daca vrea sa asculte fie nu, macar sa stii si tu ce sa faci. Discuta cu ea despre asta, ai si tu nevoile tale intr-un fel laughing, dar nu numai, e normal intr-o relatie de lunga durata in care partenerii se iubesc, si au incredere reciproca, sa intervina si lucrul asta.
Nu, nu ceri nimic deplasat, nu esti singurul baiat care vrea asta de la o fata. Vorbeste cu ea, ca daca ne intrebi pe noi, nu-ti dam noi raspunsul in locul ei. E decizia ei daca vrea sau nu...Totusi daca accepta eu zic sa va protejati, asta e cel mai important lucru.Succes,si ia-o usor, vorbeste calm despre subiectul asta ca e unul destul de delicat.
Take care! :]

| RMihai a răspuns:

Wow cat ai putut complica o intrebare f.simpla, te referi la faptul cum o faci sa faca sex cu tine, nu? poate nu te iubeste indeajuns de mult, nu este pregatita, nu are varsta potrivita, nu sunteti de mult timp impreuna, eu nu zic ca ceri prea mult pentru. noi baietii ni se pare ceva simplu si usor pentru ele un pic mai complicat, daca zici ca nici unu din voi nu a adus in discutie subiectul, vorbiti fa tu primul pas dar mai timid sa nu creada ca esti disperat

| suntpeval a răspuns:

Nu, nu. Am zis ca nu am fost refuzat niciodata. Deci nu e vorba de prima oara. Doar de partea asta mai intima a relatiei (care nu mai e la inceputuri de mult timp).