| RedNato a întrebat:

Salut, imi place de o fata, ea este cu 1 an mai mare ca mine(eu am 14), si am vb mult in ultima vreme, si ieri i-am spus ca o plac, dar ea a spus ca vrea sa fim doar fff buni prieteni... Ma puteti ajuta cu niste sfaturi ca sa ma placa si ea dar nu ca prieteni. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Everithyng1922 a răspuns:

Buna, lasa-i timp pentru a asimila vestea data de tine.
Incearca sa fi constant in viata ei, cel mai bun prieten etc.
Dar, iubirea nu este ceva ce poti forta daca ea te priveste doar ca pe cel mai bun prieten, nu ai ce face decat sa te resemnezi!
Noroc! happy

3 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Deci, fata vrea sa fiti doar prieteni sau cel putin asa vrea sa para. Tu trebuie sa nu mai insisti cu chestia asta, doar petrece mai mult timp cu ea, comporta-te frumos, mergi cu ea la un film, fa-i un mic cadou, dar totul asa mai subtil sa nu pari disperat dupa ea. Dupa toate lucrurile astea, mai incerci o data, daca din nou nu accepta, e mai bine sa o lasi, ca poti strica prietenia cu ea, Succes.

| irrumator30 a răspuns:

Ciao, Remy. Daca o fata iti spune ca vrea sa fiti doar "fff buni prieteni", inseaman ca ea se limiteaza la acest lucru. Poate ca nu isi doreste o relatie acum, avand in considerare varsta, si se concentreaza asupra altor obiective. Dragoste cu forta nu se poate, asa ca las-o mai moale, doi-trei ani, dar fii mereu in preajma ei, daca are nevoie de ajutor, neconditionat. Nu forta nota! Fii prietenul bun la toate, din umbra. Poate va iesi ceva cu timpul, cine stie. Mult noroc!

| Gabriel_Edutzu_1996 a răspuns:

Pai poti incerca sa cumperi un trandafir o ciocolata de ex sau un cadou frumos, un inel un colier sau o bratara, Fetele vor ce nu vor baieti adica sa sfie sofisticate si rasfatate, du-o undeva vorbiti si va fi a ta