| AnOnImUl321123 a întrebat:

happy
Imi place de o fata si nu prea stiu cum sa-i spun asta. Ne cunoastem de 1 an si ceva (dar nu am mai iesit afara de mult timp.) si am inceput sa vorbesc cu ea de joi. Ea are prieten dar a spus ca s-a cam saturat de el, banuiesc ca vrea sa se desparta (sper laughing ). Cum o abordez sau ce subiecte de discutie sa am cu ea ca intr-un final sa-i spun ca o plac? Mi-e teama ca daca ii spun acuma ca o plac, se va supara si nu va vrea sa mai vorbim. Ce ma sfatuiti sa fac?
Si despre ce sa vorbim? (ultima data cand am vorbit a spus ca are probleme si ca vorbim alta data, a spus ca, nu ca nu ar vrea sa vorbim, dar are probleme) Ce sa cred din aia? Suntem prieteni buni si as vrea niste sfaturi din partea voastra despre ce sa-i spun ca sa ajung intr-un final sa-i spun ca o plac.
Chestia cu "nu are timp sa vorbeasca pentru ca are probleme" mi-a spus-o vineri (ieri) iar eu i-am spus ca o inteleg si ca vorbim cand poate iar ea a spus "Ok happy ".
Cand as putea sa vorbesc cu ea din nou? Eu as vrea sa vorbesc cu ea maine daca as stii ca nu ma considera un disperat si ca ar avea putin timp sa vorbim.
Ce sa fac?
Funda

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Las-o macar doua zile. Vorbeste despre ea, intreab-o daca o poti ajuta. Stai pe langa ea fara sa fii insistent. Vezi cum se poarta cu tine si in functie de asta ii spui sau nu ca o placi.

| gabriel87000 a răspuns:

Da din moment ce vb cu altul e complicata situatia.las-o sa-si rezolve problemele cu primul.iar fata din cate vad ti-a dat de inteles ca are probleme si momentan nu e interesata de alta relatie.sa nu cazi in plasa si sa ramai cu buza umflata

| eliza2013 a răspuns:

Buna...pâi pentru început ar trebui să te apropii mai mult de ea.incercati sa va plimbați pe afară să ieșiți în oraș. dacă o vezi suparată întreab-o ce a pățit sigur o să zică, că nu are nimic dar insistă mai mult (dacă nu se enervează repede) fa-o sa radă e iarna duceți-vă la patinoar... ține-o de mână pe gheața, făo sa rada și la sfarșitul zilei poți să îi spui că o placi. Sper ca te-am ajutat.