| RoxanaCher a întrebat:

Imi place de un baiat de la scoala si nu prea imi dau seama daca si el ma place! Cateodata se poarta frumos alteori e nesimtit(adica daca ii dau un creion si-l baga in gura etc.; deci e scarbos)! A, si sta cu mine in banca! Ce zice-ti sa fac ca sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| portocalăăă a răspuns:

Comporta-te frumos cu el.Sunt 2 variante ca se comporta asa.
1.Nu te place.
2. Te place, vrea sa-ti atraga atentia, sa vada cum reactionezi la lucruri de genu' asta, putin mai scarboase, pentru a vedea. daca te comporti in continuare frumos cu el, isi va da seama ca-l placi. Daca nu, va crede ca a fost doar a idee proasta.

Si avand in vedere cum poti sa-l faci sa te placa, comporta-te frumos, flirteaza cu el, sau. daca esti mai curajoasa, spune-i-o in fata. N-are ce rau sa ti se intample. Daca o faci, vei fi multumita ca ai aflat raspunsul. Daca nu o faci, te vei gandi cum era daca o faceai.

Sper ca te-am ajutat.
Fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Te place, incearca sa atraga atentia asupra ta, pentru ca o data e asa alta data e asa, nici el nu mai stie cum sa o spuna, doar ca are o mica teama in el, ca altfel ti-ar spune direct, ii e teama sa nu il refuzi, fai tu primul pas. Mare lucru ii spui ca il placi si gata.

| crazygirlyo a răspuns:

Buna.in primul rand incearca sa ii dai niste semnale ca ii placi.cum ar fi o privire in fuga + un zambet sa fii prin preajma lui mai mereu. dar bineinteles ai grija sa nu vi devi prea insistenta...desi cea mai buna varianta ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti iti spun sincer NU AI NIMIC DE PIERDUT succes :*