| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Deci...nu mai inteleg nimic. Un baiat din scoala mea se uita uneori insistent si mult la mine,(si eu la fel la el),se baga in seama cu mine cateodata,dar alteori, nici macar nu ma observa,ma ignora si se poarta foarte distant. Ce sa inteleg din asta?! sad
Din comportamentul lui chiar nu pot sa imi dau seama ce crede despre mine. Intr`o zi ma priveste frumos, imi zambeste, iar dupa cateva zile se poarta mai distant.rece....Iar peste ceva timp, iar se comporta frumoss...E derutantt.Chiar nu mai stiu ce sa cred. Voi, ce parere aveti?
De ce se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| Emilian601 a răspuns:

Mai mult ca sigur exista ceva intre voi, insa daca te intrebi de ce este rece/cald cu tine: iti spun cu siguranta ca esti o persoana ce il intereseaza iar el vrea atentia ta, insa la un moment dat dupa atatea incercari si niciun raspuns concret el nu se mai consuma pentru tine, nu se mai "lupta" pentru a-ti atrage atentia asupra persoanei lui (asta pe moment), dar (mereu exista un "dar") el nu renunta (curanj nu alta laughing, isi recapata increderea si siguranta de sine si incepe din nou sa flirteze cu tine.winking

| vreauTotulSauNimic explică (pentru Emilian601):

Si eu ce ar trebui sa fac? Sa il ignor si eu? sad

| Emilian601 a răspuns (pentru vreauTotulSauNimic):

Nu (caci asta il face sa renunute la tine, ceea ce il intristeaza ), daca tu vrei sa dezvolti ceva simplu/frumos cu acest baiat atunci dovedeste-i putin, daca nu atunci inceteaza orice legatura spunandu-i intr-un mod frumos ca nu vrei sa ii oferi sperante false, si ca nu se poate lega nimic important intre voi...

| vreauTotulSauNimic explică (pentru Emilian601):

Multumesc mult de sfaturi! happy

5 răspunsuri:
| BogdanS a răspuns:

Pai poate ce te place.Si daca vede ca tu nu faci nicio miscare (probabil este mai timid si de aceea nu face el primul miscarea) te lasa balta ca sa vada daca il bagi tu mai mult in seama crezand ca poate te intereseaza de el.Dar probabil ca nu poate face asta prea mult si iar incepe sa se dea pe langa tine.Nu-i pot citi gandurile sa vad daca este asa dar este o comportare tipica.