| barbie5 a întrebat:

Salut.Imi place de un baiat, si el se comporta bine cu minehappycum sa ii zic ca-l iubesc? Ps. eu am 15 ani *

8 răspunsuri:
| swagga a răspuns:

Nici cum! daca nu face primul pas taci si asteaptahappy

| xAnita a răspuns:

Scumpă! nu-l iubeşti. e atracţia :-p.
Ce poţi să faci? Sunt două variante :
1. Dacă eşti timidă... Poţi să faci rost de numărul lui de telefon sau de adresa sa de mess :*. Sau cine ştie poate chiar o conversaţie pe facebook + nişte likeuri. Vorbiţi şi e mai uşor să-i spui ce simţi.
2. Îl poţi chema să te conucă acasă sau. atunci când eşti cu el îl chemi deoparte şi îi spui >big grin

| liz23 a răspuns:

De ce vrei sa ii spui asta? Nu e suficient ca cineva sa se poarte "bine"ca sa afirmi ca il iubesti.Cand te va face sa te simti iubita, fericita in preajma sa, acei fluturi in stomac...atunci ii poti spune, DAR numai dupa ce iti spune el.

| superdorex a răspuns:

Lasa-l sa faca el primul pas, tu arata-i cat esti de speciala si deosebita! Apoi el sigur te va umple de pupaceli si cuvinte tandre!

| kiss a răspuns:

Pai daca se comporta bine cu tine pot exista doua variante: ori te place si el si atunci e mai simplu sa ii spui ca il iubesti, ori este bine educat si face asta din respect si bun simt.
daca stii sigur ca te place atunci ai putea sa-i dai un sms, sa-i spui pe mess sau sa-i spui in fata pur si simplu "te iubesc" at cand sunteti doar voi 2. daca esti nesigura in privinta sentimentelor lui fata de tine, ar fi mai bine sa afli inainte sa-i spui, sa stii daca te place pentru ca astfel vei fi scutita de o eventuala respingere.

| emabrumareanu29 a răspuns:

Arata-i ca il placi, nu il iubesti ci doar simti o atractie pentru el,esti indragostita de el.fa-i ochi dulci, priveste-l, comunicati, iesiti impreuna la un suc dar nu grabi lucrurile, risti sa pierzi.

| Awesom a răspuns:

Sa fii sigura ca daca el te place va face el primul pas spre tine doar asteapta.Insa daca acest pas nu apare niciodata atunci el nu te-a placut si te considera doar o amica.

| lolec a răspuns:

Dai de inteles ca il placi ...stai in preajma lui sa vezi daca incearca sa te tina la brat etc. nu il respinge O SA CREADA CA ESTI O SPERIATA eu unu asa cred despre o fata care se sperie cand o atingi