| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in primul rand as dori sa va spun ca aceasta este o întâmplare cat se poate de reală deci va rog fara răspunsuri ironice, etc.

In primul rand as vrea sa incep prin a va spune ca am varsta de 14 ani si 5 luni si vreau sa va povestesc cel mai frumos si jenant in același timp moment din viața mea.

In urma cu o săptămână a fost ziua prietenei mele, toate bune si frumoase pana plecară toți invitații, tin sa precizez faptul că părinții ei erau plecați de acasă tocmai pentru a ne putea distra, plecară toți invitații si rămânem doar noi doi, ea mă invită să rămân la ea peste noapte invocând motivul ca ii este frica sa fie noaptea singură in casă, asa ca am acceptat cu speranța ca nu ne vom uita doar la film happy si fix asta s-a întâmplat. Dupa 40 de minute din film eu fac primul pas, adica o sărut si ma apropii de ea, eu continui, iar ea in tot acest timp îmi desfăcea nasturii de la cămașă, eu când am văzut ca si ea vrea ceva mai mult i-am dat tricoul jos, până atunci nu am observat dar ea nu purta nici sutien, nici bustieră, in timp ce ea îmi desfăcea cureaua, eu admiram peisajul, după 2-3 minute de săruturi si atingeri, ea se duce la părinții sai in cameră pentru a lua un prezervativ din locul unde tatăl ei le ținea (până in ziua de azi rămâne un mister cum a stiut asa ceva).

Urma sa o facem pentru prima oară eu 14 ani jumătate, ea 14 abia împliniți, incepe acțiunea si dupa 7-8 min se și termina. Eu in tot acest timp o auzeam ca abia mai putea respira si gemea incontinuu, o mai facem o dată insa fiind pentru prima oara nu am curățat prea bine prezervativul (aveam doar unul) si ieri ma suna cum ca i-ar fi întârziat ciclul cu 4 zile, este acesta un motiv de îngrijorare?
Ar trebui sa facă un test de sarcina? Si dacă este însărcinată este legal să facă avort la o varsta asa fragedă? Va rog frumos sa imi răspundeți cât se poate de serios deoarece simt ca totul se prăbușește pe mine

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Pai in cazul asta... Mai rămâne doar sa sperați că totul e ok. Faptul că era la ovulație fix atunci, nu e chiar o veste buna. Daca nu ii vine în următoarea săptămână, să-și facă un test de sarcina. Sunt unele mai sensibile, caută din alea. Le găsesti și la supermarket, in Auchan am văzut.

Oricum, sper că ti-ai învățat lecția. Niciodată să nu refolosești un prezervativ. Nu o penetra niciodată fara. Când ai terminat, opreste-te, da-l jos și spala-te.

Bafta.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Greu de crezut povestea ta, ea fiind virgina dar stia sa faca sex si chiar gemea de placere... iar tu ai facut sex de 7-8 minute la 14 anisori, cand nici unul de 18-20 de ani nu-i capabil sa tina atata pentru prima oara.
Hai, mai taie din minciuna, ca nu-ti cred povestea!

| VoidEternal a răspuns:

Ai terminat într-un prezervativ și l-ai folosit inca o data? That's a bad idea, my friend. Are ciclu regulat? Era la ovulație?

PS: avortul e legal dar doar însoțit de un părinte

| jokerulnegru a răspuns (pentru VoidEternal):

Am vorbit acum cu ea si a spus ca avea ciclul regulat si ca in perioada aceea a luni ii incepea ovulația deci nu stie sigur...

| jokerulnegru a răspuns (pentru VoidEternal):

Iti mulțumesc, o sa incerc sa revin cu răspunsul ulterior celor 21 de zile

| VoidEternal a răspuns (pentru jokerulnegru):

Pai in cazul asta... Mai rămâne doar sa sperați că totul e ok. Faptul că era la ovulație fix atunci, nu e chiar o veste buna. Daca nu ii vine în următoarea săptămână, să-și facă un test de sarcina. Sunt unele mai sensibile, caută din alea. Le găsesti și la supermarket, in Auchan am văzut.

Oricum, sper că ti-ai învățat lecția. Niciodată să nu refolosești un prezervativ. Nu o penetra niciodată fara. Când ai terminat, opreste-te, da-l jos și spala-te.

Bafta.

| VoidEternal a răspuns:

Testul de sarcină se face la 21 de zile.

| seth2016 a răspuns:

Hai ma lasi. Asta e doar fantezia ta lol. Te uiti prea mult la filme lool.

| Ilincoana a răspuns:

Asta e o lectie din care ai foarte multe lucruri de invatat. Unu, sa nu refolosesti prezervativul si doi, indiferent de situatie, sa fii sigur ca tot timpul esti curat inainte de actul sexual ( semen, etc ). Pana la 4 luni, in cel mai cel mai rau caz, avortul se poate face cu pastile. Daca isi da seama rapid, cu atat mai bine. Sunt destul de costisitoare pastilele dar e mult mai ok decat o interventie la nivelul vaginului. Este foarte greu de procesat aceasta chestie, dar pentru ca v-ati asumat ca sunteti destul de pregatiti pentru a face dragoste, sper sa fiti pregatiti si pentru riscuri. Sper din tot sufletul sa fiti ok si sa nu fie cazul de mai sus, ai grija de acum incolo si ai grija de ea sa nu se sperie.