| telefon29 a întrebat:

In urma cu 4 lunii am facut sex cu o fata a strazii, s-a rupt prez si am pus altul, am terminat trebuie si m-am terminat in al 2 lea prez. Dupa 3 zile am racit, dupa o luna jumate a inceput a ma durea grozav burta cateva zile+ diaree. Iar dupa 2 sapt de la durerea de burta mi sa rosit capul penisului, nu miroase urat, nu ma ustura cand urinez nu am treaba. Acum 3 sapt am venit in strainatate iar zilele astea pe 3 colegii i-au apucat si pe ei durerea si pe unu la dus de urgenta la spital si i-a fost zis ca are ceva infectie trecatoare, ca nu are de ce se ingrijoreze.
Analize am facut la o luna si la 2 luni i-ar acum inainte de craciun voi mai face.
Vreau sa stiu: e posibil sa am ceva boala cu transmitere sexuala? Daca da, ea se poate transmite prin apa/mancare daca le-am folosit in comun?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti teste de boli cu transmitere sexuala, chiar si de depistare HIV, ca sa fii sigur!
In orice caz, cumpara-ti prezervative cu numere mai mici, ca un prezervativ mare pe un cuculet mic, se infasoara pe cuculet cand este inauntru si la un moment dat pocneste. De aceea s-a rupt prezervativul, fiind prea mare pentru cucul tau!

| mihai69 a răspuns:

Prin apă / mâncare la comun, nu se transmit boli din astea. Dar de la obiecte de toaletă, ar putea fi posibil.
Oricum, e un mare risc pe care ți-l asumi - sunt destule boli care se iau chiar dacă pui și câte 2 prezervative!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"Salut. In urma cu 4 lunii am facut sex cu o fata a strazii... ".
S-o porti sanatos, inconstienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca ai toate sansele sa fii luat ceva de la acea fata a strazii. Din pacate Hiv, iese in sange dupa minim 6luni de la grozavie. Te-as sfatui sa lasi internetul si sa mergi la doctor sa te cauti, in mod clar simptomele pe care le prezinti tu nu sunt normale.
Asa va trebuie daca va duceti la prostituate...pacat ca din inconstienta voastra imbolnaviti si alte persoane care nu ai nicio vina.
Bolile cu transmitere sexuala nu se iau prin apa sau sarut sau mai stiu eu ce, probabil este o coincidenta. poate ati mancat ceva stricat.
ESte strigator la cer cum in 2017 nu aveti pic de cunostinte legate de bolile cu transmitere sexuala. cautati toate mizeriile pe internet, mai putin ce trebuie nu...

| xseven7 a răspuns:

"in urma cu 4 luni, am facut sex cu o fata a strazii..."
Nu ma mira acest fapt, karma exista, incapabilule laughing))