| SuntIonutPwp a întrebat:

Salut, intrebarea asta este pentru baieti!

Credeti ca masturbarea pentru un interval de timp mai mare ( 20-30 minute ) este benifica?

Va ajuta pentru o rezistenta mai mare in pat?

Vreau raspunsuri serioase!

2 răspunsuri:
| Mihai720 a răspuns:

Singura metoda prin care îți poți îmbunătăți ca ejacularea sa fie întârziată este ca atunci când simți nevoia sa îți dai drumul sa iei o pauza pana îți revii, după care reiei treaba și tot asa, timp de cât vrei tu, dar nu mai mult de 30 de minute deoarece vei avea parte de o senzație atat de puternica încât vei ejacula fără sa mai ai mana pe penis, adică îți vei da drumul singur, deoarece organismul este mult prea excitat

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este un categoric NU. Capacitatea barbatului prin care acesta reuseste sa-si coordoneze, controleze si mai ales sa-si retina ejacularea atat timp cat doreste el, se acumuleaza putin cate putin, in timp prin intretinerea in mod constant a unui numar cat mai mare de acte sexuale. Sanatate!