| alexndru23413 a întrebat:

Masturbarea slăbeşte?

*Vreau răspunsuri serioase*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Posibil, daca transpiri si obosesti.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Transpiratia nu are legatura cu slabirea

| RAY a răspuns:

Nu,ar fi ceva, dar nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o faci asa des incat nu iti mai ramane timp sa mananci

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă o faci în loc să înfuleci din greu.

| LPCTSTR a răspuns:

Răspuns serios pentru întrebare neserioasă?
Răspuns: Nu. Cantitatea de sperma eliminată este infimă, deci ia-ţi gândul de la "slăbit".

| alexndru23413 explică (pentru LPCTSTR):

I-aţi*

| JackR a răspuns (pentru alexndru23413):

Ce face?! Bai baiatule, inainte sa corectezi, asigura-te ca stii ce vorbesti!

https://diacritica.wordpress.com/2009/09/16/ia-ti-i-ati/

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexndru23413):

Mor de ras, mai, baiatule, nu mai semnaliza atata laughing))))))

| LPCTSTR a răspuns (pentru alexndru23413):

Dragul meu/Draga mea, în caz că vrei să ştii, forma folosită de mine în acest context este corectă.
Învaţă puţină Limbă Română şi după poţi fi în stare să mă corectezi.
De ce forma scrisă de mine este corectă? (poate această infromaţie te va lumina odată pentru totdeauna)
Pentru că am conjugat verbul "a lua" şi am adăugat pronumele personal în cazul dativ (formă neaccentuată) "îţi", formând expresia "ia-ţi" (tu îţi iei) ( în expresie s-a elidat vocala "î"; spun asta doar în cazul în care te interesează).

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Lasa-l ma in pace ca e troll si se crede amuzant.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Am observat asta.
Am observat şi din conţinutul postării.

| Donsavas a răspuns:

Te deregleaza hormonal. Da. Iti pierzi anumiți nutrienti emoționali si pe fond nervos, este un mecanism de aparare, care pe moment are efect dar pe termen lung inrautateste starea generala de sanatate.

| Donsavas a răspuns (pentru Donsavas):

A se citi "esentiali". Scuzati de greseala!

| JackR a răspuns:

Din ce stiu eu, intareste, nu slabeste!

Si daca o faci temeinic, fortifica si bratele, asa ca ai grija sa alternezi dreapta cu stanga.winking

| Lostlyric a răspuns:

In special in jurul osului pisiform.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar mai exista oameni grasi daca ai slabi cu atata?