| ExXify50 a întrebat:

Heii,deci sper sa nu fie grav. timp cam de 20-30 de minute cand respir(mai precis cand inspir aer) ma doare muschiul inimii.ce credeti ca as putea avea? funda si raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca te doare cand inspiri aer, e probabil o durere de perete toracic, nu de inima. Poate o nevralgie intercostala sau un sindrom Tietze, care sunt neplacute, dar nu sunt grave.

| Trivium a răspuns:

Poate te vor ajuta:http://www.eva.ro/......22467.html Probabil ai facut un efort cam mare, si a cauzat sa se intinda putin muschii din zona inimii. Nu ai nimic, nu te ambala. A patit tatal meu ceva asemanator, a fost la doctor si i-a spus sa nu se ingrijoreze ca nu are nimic, ci se datoreaza faptului ca a facut un efort prea mare ( a ridicat ceva greu, de exemplu ). Odihneste-te cateva zile, sa nu faci eforturi prea mari. Va trece de la sine.