| Lilik_4064 a întrebat:

Salut la toti.va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac! poate cineva a citit cazul meu poate nu.eu am prietena de un an si 4 luni.de 3 luni incoace ea a inceput sa fie indiferenta cu mine, numi acorda atentie mie dar numai prietenelor ei.nu are timp pentru mine. vb rece mai pe scurt aproape ca ma ignora.am vb de multe ori cu ea pe tema asta si na ajutat.eu am facut totul pentru ea si o iubesc enorm dar si ea ma iubeste sunt sigur dar imi darata indiferenta, dar faza e ca eu avind prietena nu aveam parte de caldura, sustinerea in momentele grele si de atentia unde-i fete, prietena ma ignora aproape. dupa cum am spus! de la 2 luni incoace flirtez cu o fata care ma iubeste si care nu stia ca am prietena, ea ieri nu stiu de unde a aflat ca am prietena si s-a suparat fok.ma tem sa nu afle si aia, dar nici pe asta nu vreau so pierd. ajutati-ma va rogsadce sa fac? sunt disperat.ca pe aia de un an si 4 luni o iubesc enorm dar ea nu pretuieste ce fac eu pentru dinsa.sad

2 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Poate ca relatia voastra pur si simplu nu merge si ar trebui sa puneti punct. poate ea a inceput sa simta altfel, poate ca sentimentele ei pentru tine nu mai sunt aceleasi.
o alta varianta ar fi sa te implici si tu la fel de mult cat o face ea. poate asta o va trezi si isi va da seama ce a facut si isi va reveni la normal.
daca tu ai inceput sa flirtezi cu alta inseamna ca ati ajuns foarte rau.de asta zic ca ar fi mai bine sa va despartiti. daca o iubeai nu vroiai alta. te-ai gandit vreun minut la asta?
ea, prietena ta actuala, ar trebui sa stie ce ai facut.decat sa afle de la altii mai bine spune-i tu.

| Biencush a răspuns:

Cred ca trebuie sa incerci sa iei taurul de coarne si sa risti, chiar cu riscul de e pierde tot.
Daca ea e asa indiferenta, poate are pe altcineva, sau poate ati intrat intr-o perioada mai proasta a relatiei voastre.
Aici poti sa incerci 2 lucruri, ori incerci s-o recuceresti practic, facand ceva iesit din comun, sa ii arati ca tii la ea si sa-i amintesti pentru ce te-a iubit ea la inceputul relatiei voastre, ori ii dai o lectie, ai o discutie serioasa cu ea, ca daca nu redevine iubita ta de odata nu vei mai dori sa fii cu ea, sa simta ca te pierde si daca nu vrea sa ramana fara tine, sa incerce sa lupte pentru tine.
In ceea ce priveste cea de-a doua fata, mai bine nu risca relatia ta cea reala pentru un flirt. E mare pacat.Iti dai seama ca daca afla iubita ta, chiar ca poti sa uiti de ea pentru totdeauna.
Ai grija putin si la prietenele ei, ca din cate se pare o influenteaza foarte mult, iar daca ai vreo amica de-a ei care nu te inghite, o poate indeparta de tine. Poate chiar acestui fapt se datoareaza indiferenta ei.Asa ca mai bine fii mai istet si devino si tu prieten cu prietenele iubitei.