| Neamtu_Marian_1993 a întrebat:

Salut lume si nelume! Fara bataie de joc va rog, n-am avut chef sa ma informez! De ce tine lumea asa de mult la virginitate?

Răspuns Câştigător
| MorenytaShuttUp a răspuns:

Pentru ca se spune ca prin daruirea virginitatii iti arati iubirea fata de cel cu care vrei sa fi tot resul vietii. Cand esti virgin(a) se spune ca esti pur(a), neatins(a). Asa este lasat de cand s-a inventat lumea, ca virginitatea sa-ti fie comoara cea mai de pret si s-o daruiesti celui potrivit, la momentul potrivit.winking

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza cutumelor existente si mult prea "inradacinate" in societatea noastra datorate pe de o parte credintei religioase dar si din cauza lipsei educatiei sexuale.

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa ti-o dea tie cand te vei casatori cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine tine, mai? Nu vezi ca si-o dau primului venit, inca de la 13 ani!

| dorin1995 a răspuns:

Virginitatea Pentru /unii - e un semn de iubire aratata de persoana de sex opus "femeie/barbat" care vor sa fi e cinstiti pana la ultima picatura de libertate happy Ps; Eu personal prefer acest tip de persoane.