| ionut1213190 a întrebat:

Ma cheama Ionut si am 16 ani. Aseara a fost ziua unei prietene si am fost la ziua ei .....Totol ok am decis sa plec in jur de 23-00 noaptea.Bun toate cele bune am fost acolo si erau multi copii(baieti si fete).Pe la 23:00 mai erau in jur de 3-4 copii. La 00 am decis sa plec cu o fata este vecina mea.Pe ea nu a lasat-o la ziua ei dar au fost parintii plecati si a profitat de ocazie sa vina la ziua ei (parintii lor erau certati si de aia). Am condus-o acasa si mi-a zis daca vreau sa intru pana la ea. Am fost de acord si am intrat in acasa. Dupa 1-2 ore i-am sunat pe parintii mei ca vin a doua zi acasa(i-am mintit ca eram tot la ziua, sa ii zic pe nume(Andra). Bun, dupa ce i-am sunat prietena mea a spus daca vreau sa ne asezam in pat. Eu am zis da si mi-am facut curaj si am sarutat-o. A trecut ceva timp si ea s-a suit pe mine si incepute sa ma sarute si sa ma dezbrace. Prima data i-am zis ca mai bine nu facem nimic ca inca suntem mici si i-am spus sa mai astepte 1 an macar dar tot nu inceta si e normal ca orice baiat sa isi doreasca la varsta asta pe scurt sex...MdA suntem mici nu stim la ce sa ne asteptam. Ne-am dazbracat complet si s-a suit pe mine. A inceput dragostea si a durat in jur de 20-25 min. Acum eram si un pic ametit na dupa o petrecere dar eu din cate stiu nu am ejaculat in ea doar am facut sex(neprotejat).
Mi-a spus ca o doare in locul intim si mie mi-au iesit niste bubite rosii pe piele. A mai zis ca o doare un pic burta dar nu vomita, nu are greata, nu nimic. Stiu ca nu e bine ce am facut dar ma na... totusi mi-a placut!
Credeti ca ar fi putut ramane insarcinata? Ea a zis ca nu am ejaculat in ea ca ea nu era ametita...
Va salut!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea corecta, exacta si precisa, atat a ta cat si a ei, trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau de fiecare data cand este intretinut un act sexual neprotejat asa cum cred foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, atunci cand au ajuns in momentul in care urmeaza sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa fie foarte bine informati si sa cunoascacat mai exact si precis intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe actul sexual ea sa stie precis ca NU este in PERIOADA FERTILA pentru a accepta sa intretina sexul neprotejat. Era datoria ei sa fie precis informata incat sa stie ca pentru a se forma sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII absolut OBLIGATORII, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp si anume :
1-) In primul rand ea, prietena ta trebuia sa stie ca poate sa ramana insarcinata NUMAI daca in acel moment este intr-o zi a PERIOADEI FERTILE situate inaintea zilei de OVULATIE, sau fix in ziua ovulatiei cand OVULUL VIABIL este eliberat din OVAR in trompa uterina. Fiindca doar in acel caz si doar in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator.
2-) Formarea/producerea sarcinii devine posibila NUMAI in acel caz in care sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate ca reprezinta perioada fertila a ciclului menstrual. Iar in privinta ejacularii tu esti cel care te poti pronunta, deci NU este ea cea care sa se pronunte in aceasta privinta. Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi; data la care a inceput ultima menstruatie, in a cata zi a ciclului a avut loc joca amintita, tipul ciclului menstrual, adica sau NEREGULAT si mai ales care este de obicei lungimea ciclului mensytrual ca numar de zile (nu menstruatia), intr-o astfel de situatie formularea unui raspuns cert si catusi de cat si precis si corect, din nefericire NU se poate oferi. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Era virgină și s-a suit pe tine și a durat 20-25 min?
Sorry, dar e greu de crezut asta.
Sunt 2 variante. Ori a făcut mișto de tine că e virgină, ori asta e o poveste pe care ai născocito tu.

| ionut1213190 explică (pentru Hammurabi):

Crezi de vrei!

| ionut1213190 explică (pentru Hammurabi):

Crezi ce vrei!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ea te-a testat prostule sa vada cat rezisti si nu ai rezistat si te-ai ales cu pojar pe ciocan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 16 ani, si daca s-a suit ea pe tine, maxim 30 de secunde rezistai laughing) mai taie din ele cu 25 de min laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruSEV a răspuns:

Un test de sarcina și va afla adevărul, omule de la 16 ani mereu sa ai un prezervativ în portofel, nu se știe când ai nevoie, uite acum era bine venit.

| ionut1213190 explică:

Am uitat sa zic ca fata aia avea 15 ani ......Si era si virgina la fel ca mine... In 2 luni si 3z facea si ea 16 ani.