| olgacara a întrebat:

Salut ma numesc Cornelia, am 19 ani si ma intilnesc cu un baiat aproape o luna.De la inceput iera bine, am fost cu el la odihna, mi-a facut cunostinta cu prietenii lui se purta frumos cu mine. Dar dupa ultima noastra intilnire, adica dupa ce am fost cu el la odihna cu prietenii, s-a schimbat putin. Mă suna foarte rar, de venit tot nu vine.Eu l-am intrebat ce s-a intimplat? Dar el mi-a spus ca el nu reuseste sa vina si sa imi acorde atentie din cauza ca si lucreaza la judecatorie(adica acum si-a schimbat serviciu, mai inainte era mai liber ca lukra la un serviciu mai usor)dar acum e cam complicat servicu si plus la asta mai invat, si el vrea sa il inteleg si sa il primesc asa cum este, adica sa ii primesc profesia si sa il inteleg ca pina ce nu poate incepe ceva serios.Ca cu cite fete a incercat sa se intilneasca toate se suparau pe el ca nu le acorda timp si atentie, si el tare se enerveaza, si mi-a spus ca pina nu termina macar studentia(adica anul acesta este ultimul an, la vara are teza de sustinut)nu poate incepe ceva mai serios. Nu stiu ce sa fac? imi place de el, ma simt alaturi de el bine, dar oare e cauza asta ca nu poate veni la mine ca e ocupat la serviciu si vine obositt acasa? sau nu vrea cu mine? eu sunt un om care iubesc sa rabd, si eu as putea sa il primesc asa cum este, adica sa il primesc si pe el si profesia.Cum sa aflu daca vrea sa fie mai departe cu mine?

4 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Sper ca nu vorbesti la fel cum scrii ( daca e asa, il inteleg ). Ai 19 totusi...

| maissner a răspuns:

1. Scrie corect.
2. Daca tu zici ca ai putea sa il accepti pe el asa cum e si profesia lui spune'i direct. Cand el mai deschide subiectul tu ii poti spune ca esti gata sa ai rabdare cat este nevoie. Daca chiar il iubesti si se vede si la el seriozitate, merita. Take care :*.

| Tinkerbell_3393 a răspuns:

Ai rabdare pana termina cu licenta, mai sunt doar 2 luni. Daca si atunci te evita incearca sa mai vorbesti cu el si daca nu se rezolva incearca sa iti gasesti pe altcineva.

| olgacara explică:

Va rog spuneti-mi parerea dumneavoastra