| MihaiA11 a întrebat:

Salut, nu vreau sa exagerez sau asa mai departe dar in cateva zile fac 18 ani si as dori sa stiu daca e normal sau e o chestie comuna, iubita mea cand facem sex, noi suntem destul de glumeti si i-am spus sa puna cate maini poate gen pe lungimea lui si a pus cum ar veni 3 maini, pumn peste pumn, acasa cand a ajuns si-a masurat pumnul cu rigla la fel cum il tinea pe penisul meu si a spus ca are 7.5 inaltime si normal penisul meu ar trebui sa aiba 22.5, eu ca baiat cand ma uit la el nu il vad chiar de atat, mai sunt si alti baieti care vad asta la penisul lor chiar daca aparent este mare si cel mai important este o marime normala? Si vreau sa precisez faptul ca familia mea se trage mai mult din rusi si nu romani.Mersi frumos si nu doresc mistouri si asa mai departe ca nu ai cum, etc, pentru ca chiar asa este.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi fost incomparabil mai simplu dar si mai indicat sa fi venit iubita cu rigla la ea, sau, sa-i ceri iubitei sa-ti imprumute rigla ei, asta in cazul in care nu ai si tu in casa ca tot omul : un liniar sau o rigla gradata, un metru de croitorie, sau o ruleta (chiar si de 2 lei) cu care sa-ti masori tu insuti plua? thinking

| Eugen80 a răspuns:

Ia rigla si nu te mai lauda degeaba. Oricum multe femei nu apreciaza lungimea...

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Tot vad intrebari referitoare la marimea penisului, de la tineri de toate varstele. Ideea sta in felul urmator: nu exista o masura standard a penisului: la 15 ani sa fie x cm, la 17 ani y cm, la 20 z cm, si asa mai departe.
Penisul, la fel ca si mainile, picioarele tale, gura, ochii, sanii in cazul fetelor sunt organe ce cresc armonios pe masura ce corpul trece prin adolescenta, prin perioada de crestere. Marimea acestor organe e inscrisa in DNA-ul nostru, al fiecaruia dintre noi.
Nu exista exercitii de marire a penisului, acesta nu creste daca il tragi, daca il ungi cu alifii, sau stiu eu ce alte idei crete.
Nu stiu exact sa iti spun daca penisul tau va mai creste sau nu, depinde de corpul tau, daca mai e in curs de dezvoltare sau dezvoltarea lui s-a incheiat.
Marimea normala a penisului tau e cea data de corpul tau.
Sper ca am reusit sa iti raspund la nedumerirea ta.
Daca crezi ca dilema continua, iti sugerez sa mergi la un psiholog si sa vorbesti deschis cu el pe tema care te framanta.
Mult succes si sanatate maxima!

| Lule a răspuns:

Singurele intrebari pe care ar trebui sa ti le pui sunt:
Iubita mea e satisfacita atunci cand facem dragoste?
A avut vreodata orgasm?
Ia si iubita ta initiativa in a incepe o partida de sex?
Ii place sa iti faca o felatie si daca nu ii ceri tu neaparat?
I se pare iubitei tale ca penisul tau e minunat si in stare erecta si in stare flasca?
Are un fel de orgasm doar la introducerea penisului in vagin?
Dupa ce ti-ai raspuns la intrebarile astea si daca raspunsurile sunt afirmative atunci te poti bucura ca penisul tau este unul perfect pentru partenara ta. Nu conteaza cat de lung e daca pe partenera nu o gadila unde trebuie sau cum trebuie, conteaza si pozitiile, tempo-ul, preludiul.
Singurul lucru de "masurat" ar trebui sa fie momentele cand partenera a ajuns la climax sau sa ajungeti amandoi simultam ar fi si mai bine happy

| MihaiA11 explică (pentru Lule):

Sincer la toate da, adora sa-mi faca oral chiar daca nu o rog sau ii cer si are dati cand imi spune sa ma opresc, si o intreb daca o doare si ea imi spune ca nu o doare doar ca nu mai poate, si ma gandesc ca atunci are un orgasm sau ii vine sa-si dea drumul, pe langa toate astea o aud cum geme super tare si trage de cearcef si alte chestii de genul, deci sa inteleg ca totul e in regula pan acum