| andrei206 a întrebat:

O sa fac dragoste in curand cu prietena mea virgina. Daca nu are himenul elastic, si incepe sa sangereze, continui sa o penetrez, sau o duc la baie sa se spele cu apa rece? Cat despre mine, am mai avut doua contacte sexuale, dar nu mi s-a rupt ata, deci si pentru mine aceeasi intrebare.multumesc

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu o duci la baie, se duce şi singură!
Puneţi un prosop sub şezutul ei pentru a nu murdări lenjeria de pat şi la finalul actului sexual se va face toaletarea.
Să folosiţi prezervativul şi un lubrifiant dacă este cazul, ajută la o penetrare mai uşoară fără dureri.
Preludiul este cheia, mângâieri, atingeri, şoapte dulci, o muzică lentă în fundal, o lumină slabă în încăpere, etc.
Dacă nu sângerează are himenul nevascularizat, asta nu înseamnă că nu a fost virgină.
Ce vârstă aveţi?
Pa, pa.

| OanaG a răspuns:

Se poate duce si singura, aveti grija protejati`va!

| emma_6707 a răspuns:

Fi tandru cu ea, incepeti cu mangaieri etc, fa-o sa se simta super relaxata. inainte sa incepeti ar fi bine sa puneti un prosop ceva sub ea, in cazul in care ii va curge sange sa nu pateze. o s-o doara, dar nu trebuie sa va speriati. avand in vedere ca pentru ea va fi prima data, s-ar putea sa se termine repede adicathinking 20-30 de minute asa. dupa ce terminati, ii spui sa se duca la baie si sa faca un dus, sa se curete si cand se intoarce ai putea s-o primesti cu o imbratisare caldabig grin
p. s. nu trebuie neaparat sa fie apa rece cand face dusul.
good luck si protejativa si nu se va intampla nimic rau>big grin

| iubita15 a răspuns:

Cand vei avea prima oara contactul sexual cu prietena ta, o iei frumos si grijuliu si vei incerca tot posibilul sa nu o doara in primul rand, nu te speria daca ea va sangera putin pentru ca nu e nici o problema, asa se intampla la unele persoane, dar sunt persoane care nu sangereaza de loc sau doar 2-3 picaturi.Nu trebuie sa o duci la baie sa se spele cu apa rece pentru ca din cate stiu apa rece nu e buna la unele zone(daca intelegi), in schimb dupa ce aveti contactul sau contactele sexuale mergeti amandoi si faceti un dus sau o baie cu apa calda si nu mai e nici o problema. Iar tu nu trebuie sa te temi ca nu ti s-a rupt inca ata, poate ti se va rupe iar daca nu atunci va trebuii sa mergi la un medic sa o taie, nu te ingrijora pentru ca nu doare