| Roberrt21 a întrebat:

Salut, prietenei mele i-a venit ciclul regulat pana luna trecuta in data de 10-11 dar luna asta i-a venit in 3. In ce data ar fi ovulutia acum?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Au fost sarbatorile.

| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu de tip neregulat, nu se poate calcula, aproxima sau estima ovulatia.
Folositi intotdeauna prezervativul, ca sa va protejati, daca nu vreti sa riscati o sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care lungimile ciclulurilor menstruale prezinta diferente mai mari de 5-6 zile de la un ciclu la altul inseamna ca acel ciclu este NEREGULAT si in astfel de situatii si/sau conditii datele si informatiile oferite de aplicatia denumita calendar menstrual sunt INCORECTE si complet GRESITE/ERONATE. Daca ciclul menstrual este de tip NEREGULAT in acel caz calcularea si determinarea zilei de OVULATIE si implicit a PERIOADEI FERTILE este IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Avand ciclu neregulat, nu se poate determina 100% data ovulatiei.

| mihail2003 a răspuns:

Cati ani are prietena ta?

| IvyOlivia a răspuns:

Cel mai bine ar fi să își ia o aplicație (ex : Flo ) să îi spună exact când când o să îi vina și alte detalii. Aici ai un site unde puteți citi mai multe http://euromaterna.ro/......latiei.php

| Nadia45 a răspuns:

Descarcati calendarul menstrual si aflii