| Jigokunokishi a întrebat:

Salut Prieteni! Cum suna daca i-as spune asta unei fete : Mi-ar face placere sa ma insotesti pana in oras la bijutier sa alegem impreuna o bijuterie care sa ti-o fac cadou? ( si daca fata nu e prietena mea si as vrea sa-i cumpar un cadou dar prima oara nu i-a placut asa ca m-am gandit sa-si aleaga ea cadoul). Ce parere aveti, cu 150 de lei poti cumpara un cadou frumos, multumitor unei fete?

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Frumos spus,gest galant dar si inteligent,dar ceea ce nu inteleg,domnisoara,iti este doar prietena,adica nu este iubita ta,este o persoana apropiata?
Banuiesc,ca am inteles bine:este o prietena,din grupul tau de prieteni! Faptul ca ai invitat-o sa-si aleaga singura un cadou pentru care tu ai platit,este un gest laudabil,daca i-ai oferit aceasta oportunitate cu o anumita ocazie.
Sincer,eu cred ca nu as fi avut curajul sa spun ca nu-mi place ceea ce i-ai aratat tu,dar daca i-ai dat ocazia sa aleaga,este totul in regula! Banii, valoarea lor, nu conteaza(daca persoana merita si tu iti permiti!)
Putini stiu sa aprecieze un gest si nu cadoul sau valoarea lui.
Gestul tau, este unul care pe mine, m-ar face sa fiu in al noulea cer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa, in caz ca nu sunteti asa de apropiati, nu incerca manevra asta, s-ar putea sa se simta datoare intr-un fel fata de tine si o poti indeparta mai mult.Acum depinde si de caracterul ei si cum te percepe ea.

| Seepty a răspuns:

Cu 150 lei ii poti cumpara o bratara de argint sau lantisor, si nu ar suna asa de rau dar mai bine ia-i spune: Ai vrea sa vii cu mine pana in oras la bijutier pentru ca vreau sa-ti cumpar un cadou si nu stiu ce ti-ar place si vreau sa-l alegi tu singura.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si ce te faci daca bijuteria PE care o alege depaseste bugetul tau? La asta te-ai gandit?

| Jigokunokishi explică:

Va multumesc din suflet pentru pareri, apreciez cu adevarat faptul ca v-ati facut timp sa imi raspundeti la intrebare happy

| Jigokunokishi explică (pentru ardnaxur1961):

Pai bazmeg, ii zic ca pana in banii aia, totusi daca ar fi asa, as ajunge sa cumpar masina