| anonim_4396 a întrebat:

Salut, recent m-am indragostit pot spune pentru prima data in adevaratul sens al cuvantului de o fata. Eu sunt in clasa a VI- a, iar ea este in a VII- a, deci nu prea o cunosc. Am incercat sa vorbesc cu ea "face to face". Ma vad cateodata cu ea prin scoala sau in pauze dar nu prea ma baga in seama. Nu reusesc sa ii atrag atentia, pentru ca deseori este in compania prietenilor, asa ca m-am gandit la ceva mai usor: sa vorbesc cu ea pe Facebook sau Messenger pentru a afla ce o pasioneaza si sa stiu ce fel de persoana este. Si chiar asta am facut, am aflat ca ii plac baietii amuzanti, cu simtul umorului si care stiu cum sa se poarte cu o fata. Am urmat mai multe sfaturi de la prieteni despre asa ceva si am inceput sa ma imbrac mai frumos, sa ma aranjez, sa imi schimb limbajul (adica sa nu vorbesc vulgar) si am cerut ajutorul celei mai bune prietene pe care o are, si in acest fel m-a "vorbit de bine" (i-a spus ca sunt de treaba, amuzant, arat bine etc.). A venit si momentul adevarului in care trebuia sa marturisesc dragostea fata de ea si ca vreau sa fim mai mult decat prieteni... raspunsul nu a fost unul prea incantator pentru mine: am primit un refuz prin care imi spune explicativ ca imi vede calitatile dar si asa orice s-ar intampla nu ar dura prea mult ce ar putea fii intre noi si nu prea ma poate vedea/concepe ca iubitul ei. Dupa acest refuz m-am descurajat si nu stiu ce sa fac, ca sa ajung la ea. Orice parere nu prea nebuneasca care tine de subiect este binevenita. Multumesc happy.

Răspuns Câştigător
| euzictutaci a răspuns:

Buna! Draga Golden,

Tot ce iti pot spune este sa lasi timpul sa lucreze, iar tu sa incerci sa te apropii mai mult de ea, sa deveniti cei mai buni amici (prieteni de catarama) iar apoi daca intr-adevar intre voi 2 exista o legatura atunci va avea loc si momentul magic (sa fiti impreuna love struck)
Eu iti doresc numai binele din lume si sper sa o scoti la capat cu aceasta fata!winking

Te rog, imi dai mie fundita?!batting eyelashes

5 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

laughing ce copii suntetilaughing). habar n-aveti ce e dragostea. cica te-ai indragostit in adevaratul sens al cuvantuluilaughing dar nu o prea cunostilaughing)

| mat31new a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun sfat il ai de la tine insuti pentru ca tu sti ce vrei. la mine asa a mers. am incercat singur dar am avut grija sa nu se vada ca incerc, si a mers...dar ai grija sa nu o lungesti prea mult. daca esti fata in fata cu ea si va uitati unu in ochii celuilalt, pui mana pe ea daca vrei ( nu in locuri intime ), si o saruti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daa.ea e mai marfe ca tine si nu vrea sa fie cu tine. pentru o fata e cam ciudat sa fie cu cineva mai mic pentru baieti este altceva.vei vedea ca mai sunt fete si una devarsta ta si daca vrei una frumoasa si asa.ar trebuii sa mai astepti.happy
poate esti dezamagit acum ca nu porea ai sanse la ea dar asta e.mai sunt fetewinking

| deadrose2543 a răspuns:

Pai
nu vreau sa te fac sa suferi mai rau
dar n-ai cum s-o iubesti cu adevarat,daca n-o cunosti
ca stii,naiba,o placi,apoi te pui cu ea,apoi o cunosti mai bine,cu calitati si defecte,si apoi ajungi sa o iubesti,naiba
sau in cazul in care sunteti cei mai buni prieteni si apoi va puneti pe bune pentru ca va iubiti
dar naiba,stai linistit
vin altele:*
stiu ca raspunsul e descurajator,dar in unele cazuri trebuie sa mergi mai departe pentru ca pur si simplu lucrurile frumoase se intampla atunci cand chiar nu te astepti
crede-ma,mi s-a intamplathappy
bafta:*
poate mai putem vorbi, daca vrei, sa te mai ajut cu problemele talehappy

| GoldenSW a răspuns:

Mutlumesc pentru raspunsuri, le voi lua in considerare. Si draga Iulia, se pare ca tu nu cunosti termenul de "dragoste la prima vedere". Pur si simplu am vazut-o si mi-a placut ceva la ea, dupa care a ajuns sa fie chiar un sentiment de dragoste. Imi pare rau sa te anunt dar inteleg perfect ce se intampla altfel nu postam la aceasta categorie. In legatura cu varsta amandoi suntem din '97 dar ea are in fata aprox. 6-7 luni.