| EUeStEEu a întrebat:

Salut! Sper sa aveți răbdare să citiți povestea. Aseară am avut banchetul de terminare al clasei a VIII-a, acolo au fost colegii și colegele mele care mai de care aranjate.Niciuna dintre colegele mele nu mi-a atras privirea,dar,la petrecere,după cum probabil știți, supraveghetori au fost un bărbat și o femeie, diriginta noastră, iar aceasta a venit la petrecere cu fiica ei, de 8 ani și cu nepoata ei, care i-a luat locul unei profesoare care nu a putut veni.Acum faza e că nepoata dirigintei era de aceeași vârstă cu mine, la fel, terminase clasa a VIII-a și era super frumoasa.Am fost topit după ea toată seara,am reușit să fac cunoștință cu ea printr-o prietena ei, colega a mea,care ne-a prezentat-o, apoi am reușit să vorbesc cu ea și să aflu care este numele ei de familie. Deci ii știu numele, am cautat-o pe Instagram, pe Facebook și pe Snapchat, dar nu mi-a acceptat cererea, nici pe Instagram, nici pe Snapchat, iar pe Facebook nu prea am cum sa-i dau cerere.In rest, nu știu nimic despre ea, dar pur și simplu simt că sunt topit după ea.Nu știu nici măcar dacă are prieten sau nu, dar cred că pot afla câteva lucruri despre ea. Nu mi-o pot scoate din cap, voi ce părere aveți? Era o fată cam de 1.60m,slăbuță,șatenă și cam timida, exact pe placul meu. Cum am zis, cred că pot afla câteva lucruri despre ea, in Neamț cred că-i posibil orice happy. Care e părerea voastră? Ce ar trebui sa fac?
Mulțumesc celor care au citit toată povestea

Răspuns Apreciat de Editori
| Didu85 a răspuns:

Dacă mai ieși în oraș cu colegele tale și în special cu cea care ii este ei prietena, cauta sa o convingi pe colega ta sa o scoată și pe ea afara. În oraș sau în parc unde ieșit voi. Odată ce reușești și iese fata respectiva afara cu voi, nu te grăbi sa te dai la ea, cauta mai întâi sa te împrietenești cu ea, sa discutați ca simpli prieteni dar vezi sa nu o blochezi doar pe prietenie, apoi când găsești ocazia spune-i ce simți pentru ea.

| EUeStEEu explică:

Grea ultima parte...

| Didu85 a răspuns:

Imi pare rău, altceva nu știu sa ți spun, sper ca te va ajuta, încearcă, grea cum o fi ultima parte I ați inima n dinți și fa o

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să discuți direct cu diriginta despre asta.

| EUeStEEu explică (pentru sadrian46):

Bun răspuns, ce sa zic...

| Anonimboy17year a răspuns:

Și eu sunt din Neamț, daca.mi dai numele de familie posibil so cunosc...

| luffypk a răspuns:

Parerea mea e ca trebuia sa-i ceri Instagram-ul in realitate ca era mult mai eficient pentru tine acum. Poti afla daca are iubit sau nu si daca nu are, incearca sa o abordezi, sa discuti despre banchet si dupa o duci incet-incet in alte discutii.

| Alexnix1 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa afli cat mai multe info.
Poate stie vreun coleg de-al tau unde locuiește, o pandesti un pic, faci ceva in genul asta si o lasi sa te vada pe langa ea.
Cand esti pregatit, te faci ca nu o vezi si te lovesti(foarte usor) de ea pe strada. O inviti la film ceva de genul si faci miscarea cu mana pe scaunul ei.