| Kitty999 a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog care sunt primele simptome ale graviditatii? fundaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| helen_4137 a răspuns:

Primul simptom si cel mai important este ca nu ti mai vine ciclul mentrual(dar poate sa ti vina si peste chiar daca esti insarcinata), dupa aceea ameteli, greata, pierderea poftei de mancare, dar toate acestea nu se manifesta la toata lumea depinde foarte mult si d organism dar ca sa fi sigura dupa la farmacie si cumpara ti un test de sarcina

2 răspunsuri:
| MadaB a răspuns:

Pierderea poftei de mancare? come`on. eu zic ca multe pooooofte! senzatia de a mancat tot ce-ti trece prin cap. si in special ce nu poti avea in momentul respectiv! laughing si bineinteles, greturi, ameteli, nevenirea menstruatiei - dar asta nu e o lege! eu zic ca mai simplu decat sa stai sa ne intrebi pe noi, ar fi sa mergi la o farmacie si sa ceri un test de sarcina. un minut dureaza si e mult mai eficient!