| CristiV96 a întrebat:

Salut, stiti cumva, se pot transmite boli cu transmitere sexuală, prin sărut? Adică da mai știu că se transmite prin saliva și că sunt oameni care efectiv isi baga limba unul in gura celuilalt, dar prin sărut simplu pe buze și așa se poate? Fata avea buze uscate și am sărutat-o de 3 ori maxim

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca BTS se iau si prin sarut: herpes, HIV (SIDA), sifilis samd

https://www.csid.ro/......-19789400/

| Freya1 a răspuns:

În primul rand sărutul cu limba nu e ceva ieșit din comun, e o chestie fireasca pe care o practica oameni adulți (nu stiu daca tu ești, având în vedere ca nu sti asta).
Și da, sunt boli ce se iau și prin sărut.Dar acum nu cred ca e cazul.

| 199onur7 a răspuns:

Bine ca nu erau ude))))) glumesc frate cu tine.

Posibil daca... Foarte posibil.