| MyhaXMaya a întrebat:

Stiu ca este cam prostesc, dar imi place foarte mult de un baiat care este in clasa cu mine, dar nu stiu daca si lui ii place de mine.
Cand vorbesc cu el nu ma priveste in ochi, iar cand ma uit la el se uita in alta parte si nu stiu ce sa mai cred, in ultimul timp se uita la mine si zambeste dar nu ii dau importanta, el a avut decat o prietena pana acum pentru ca este mai timid, e foarte dragut si de treaba, dar mi-e frica sa-i spun ce simt pentru ca nu stiu daca ma place. Oprietena i-a spus ca-l plac dar e cam nebuna si nu a crezut-o.
Ajutati-ma! Cum sa ma apropii de el. Fara glume si mistouri.

Răspuns Câştigător
| CiocolataCalda a răspuns:

El evita contactul vizual. Ar putea fi un semn ca e emotionat si te place. esti pe drumul cel bun. happy

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Fa-ti curaj si zii ceea ce simti, dar asigurate ca nu e lume in jurul lui, sau, regreta mereu faptul ca nai avut curaj sa o faci, tu alegi

| Didutza30 a răspuns:

Eu cred ca in primul rand ar trebuie sa incercati sa fi-ti prieteni.Sa vezi cei place, ce aveti in comun! Si daca nu te place cam asta e dar macar vei mai avea un prieten nou! ..La mine a mers strategia asta cu prietenia...si cam functioaneaza de ma tine de un an!

| EuSiAtatClar a răspuns:

Daca crezi ca esti in stare sa accepti un refuz spune-i a iti place de el si veti sa fiti impreuna dar daca nu ai rabdare poate doar te considera o prietena foarte buna depinde de tine ce vei face kiss