| Dydydodo a întrebat:

Am nevoie de câteva sfaturi în legătură cu o problemă ce mă macină de ceva timp. Până acum nu mi-a plăcut de nimeni de vârsta mea si am crezut că atunci când o sa ími placă de cineva care nu este mai mare ca mine o sa imi fie usor sa îi spun si ca ma voi comporta normal in preajma lui, dar nu a fost asa cum ma asteptam. Ca sa nu o lungesc: îmi plac doi baieti de varsta mea, unul dintre ei in ochii mei pare a fi perfect si indiferent de ce spun restul oamenilor eu nu îi pot gasi defecte (este frumos, destept, amuzant, zambitor, energic...'perfect'), iar pe celalalt nu stiu de ce il plac, doar stiu ca ma atrage...tot ce stiu este ca imi plac ochii lui care imi inspira bunatate; inocenta. Cei doi se comporta diferit cu mine: primul vorbeste cu mine zilnic, face glume si imi zambeste, dar cand o dau in bara nu ezita sa rada; in timp ce celalat abia de schimba un cuvant cu mine, dar il surprind mereu uitandu-se la mine, incearca sa vada ce mi se intampla cand nu sunt bine, prietena mea cea mai buna(singura care stie despre asta) imi spune ca atunci cand vorbesc ma priveste si zambeste; cand citesc sau explic ceva in timpul orelor este mereu atent si zambeste continu, cand profesorii fac prezenta(si imi spun numele) sau vor sa ma asculte se uita mereu la mine,cand fac ceva gresit nu rade si nu pare deranjat. Intrebarea este: pe care dintre ei as putea alege si "sa imi incerc norocul"? Eu l-as vrea pe primul, dar nu stiu ce sa zic,el din cate stiu o placea pe fata pe care o urasc, dar nu stiu acum, inca ceva : si al doilea mi se parea ca o place pe acea fata, dar nici de asta nu sunt sigura. Va rog sa ma ajutati, voi da funda!

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Faza e ca tie ti-a picat pata mai mult pe imaginea creata-perfectiune- si refuzi sa vezi si alte chestii.De primul vorbesc aici.E superficial, prin urmare aiurea...
Lasand totul la o parte, eu spun ca mai intai sa astepti sa-i cunosti...in adevaratul sens.Sau macar pe al 2-lea ca la primul nu stiu daca ai ce cunoaste(tipilor de genu' le lipseste de obicei substanta, daca intelegi ce vreau sa spun).
Si nu te grabi sa alegi, ca altfel o sa ajungi ca una dintre pustoaicele alea care se plang pe facebook de relatiile lor esuate.Si ia si asta:
http://i.imgur.com/pkJJ5Dw.jpg

6 răspunsuri:
| diana121 a răspuns:

Buna. De curand mi s`a intamplat si mie sa fiu in aceasta situatie. Primul e cam pervers, nu? o.O Si al doilea mai timid? Ei. Intr`a 6 a am zis sa`mi incerc norocul cu al 2 lea. Am fost impreuna. Chiar daca era cam timid, mereu stia cum sa se comporte. Iar de ziua femeii ( intr-o vineri ) eram in spital, in ziua aia externandu`ma. Sambata aveam pregatire pentru un concurs si eram numai noi doi veniti, si inca cativa elevi din alte clase. Dansul s`a invoit cu pretextul ca ' merge la bunici ', iar cand a plecat a lasat o cutiuta in forma de inima rosie cu o brosa in forma de floare. happy ( Eu acum iti spun la ce sa te astepti ) Iar cu primul, s`a dovedit ca nu ma placea ci ca doar era amabil cu mine, voind sa fim doar prieteni. Concluzie : Incearca sa-i cunosti pe fiecare in parte. happy Nu ai de unde sa stii la ce sa te astepti big grin

| Dydydodo explică (pentru diana121):

Cred ca povestea mea se aseamănă cu a ta. Tocmai ce m-ai scos dintr-un dubiu...sau poate nu,nici eu nu stiu ce se petrece cu mine in ultima vreme. Cred ca primul vrea sa fim doar prieteni.,iar al doilea presupun ca ma place happy, o întrebare : cum de ai reușit sa fi împreuna cu el? Eu nu stiu daca as avea curajul sa o spun. Daca el ma place nu cred ca o sa o spună. Pare foarte puternic si curajos pentru ca este înalt si masiv, dar cand ii vad ochii se vede ca este timid, bun, inocent happy. Multumesc...o parte din problema s-a rezolvat (cred laughing) ) te rog sa imi răspunzi la întrebare, o sa imi fie de folos. happy

| diana121 a răspuns:

Oh. *Intarziere* xD Pai. Am auzit de mai multe ori de la colegii de clasa ca acel baiat ma place. Asa ca. Intr`o zi, eu si acei 2 baieti am avut de facut un proiect impreuna. Si au venit la mine. Mai spre " finalizare " am inceput sa vorbim. Si am ajuns la subiectul "tu nu stii nimic despre mine". mi-am luat inima in dinti si i-am spus : ' Pai. Stiu ca-ti place de mine '. Iar apoi a tacut xD Iar cand a iesit m-a intrebat de unde am stiut :3. Oricum. Sper ca ti-ai gasit. Erhm. ' the perfect one ', si scuze din nou pentru intarziere xD

| IIII a răspuns:

Pe al doilea.Presupun ca daca primul e asa perfect toate fetele stau gramada pe el si o sa fie mai greu...si in plus rade si de tine, ceea ce nu e frumos.

| neutrino a răspuns:

Daca primul este "perfect" atunci tu nu ai sanse sa fii cu el. Incearca-l pe al doilea.

| Allison314 a răspuns:

Eu nu iti pot spune pe care dintre ei sa il alegi,alege-l pe cel langa care te vezi fericita, pe cel care te face sa te simti frumoasa, pe cel langa care te simti cel mai bine
ar trebuie sa incerci sa vorbesti cu cel de-al doilea tip sa il cunosti putin mai bine, ca si prieten, asa ai descoperi cum este el si de care dintre cei doi esti cu adevarat atrasa
te pup