| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 14 ani, si acum un an a inceput sa imi placa de o fata, o colega.am incercat de 3 ori noi si nu a reusit, prima data din cauza ei, a 2-a din cauza mea, si a 3-a nu mai stiu din cauza cui, in fine, noi ne-am zis sa o lasam pentru viitor.noi ne iubim desi nu suntem impreuna, ea imi zice dese ori"te iubesc" chiar prea des...si greseala mea este ca am rugat-o sa nu mai zica de asa multe ori, pentru ca am senzatia ca imi da totul, am gresit cerandui asta, recunosc, in fine ne-am certat si dupa ne-am impacat iarhappy ca de obiceilaughing, dar ieri am fost in mall, trebuia sa fim mai multi dar am ramas numa eu cu ea si cu inca un prieten, prima data ne-am dus la film, aici la fel sunt prost pentru ca sunt o persoana f timida si am vrut sa o tin de mana dar n-am putut sa fac gestul, dar apoi cand ne-am dus la MC, stiind ca ei ii plac imbratisarile, pana sa imi vina ce am comandat, m-am apropiat de ea si am imbratisat-o, a fost un gest destul de mare avand in vedere la cat de timid sunt, in fine, ca sa aflu pe mess ca ei nu i-a placut, pe motivul ca "eu am fortat-o sa nu ma mai iubeasca, si ca eu am fortat-o sa nu ma mai placa" si ca "ai zis ca ti-am dat prea mult si de aia m-am suparat", eu i-am zis ca mi-a dat prea mult(adv) dar i-am si zis ca pentru mine nu inseamna asa de mult pe mess ca imi zice "te iubesc", daca mi-ar zice asta in fata, in realitate ar insemna mult pentru mine...si cam asta e, in ultimul timp simt ca vrea sa se indeparteze de mine, era geloasa ca am nr de telefon al unei alte fete, si am sunat-o sa vina si ea la mall, a incercat sa ma enerveze si sa ma faca gelos, ce sa mai cred?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pyskiss a răspuns:

Eu zic so lasi balta ca mai sunt multe fratewinking Daca te iubea cu adevarat se impaca sau accepta sa mergeti la mallwinkingMai ales ca a fost si cu 10...si sa o lasi naibi in pace...nu merita asta ori e profitoare ori,, parasuta'' nu merita iti distruge viata asculta.am patit-o si euhappy profita la maxim si te lasa.cum crezi ca a mai fost inca cu 10? crezi ca dragostea se cumpara ca painea de la magazin in fiecare zi? Fi serioswinking Uit`o

13 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Ce i-ai zis tu uneori a facut-o sa se simta prost si sa se ascunda in,, carapacea''ei.rares ala mai mult ca sigur ii spune ca e o fata deosebita si ca merita sa i se arate cat de mult e iubita etc.adica ii spune exact ce vrea sa auda,de aici si usoara indepartare de tine. daca o iubesti cu adevarat fii cum era ea inainte,spune-i ca ai gresit, spune-i de mii de ori ca o iubesti si pe mess si fata in fata(cum facea ea)si chiar daca se ia de tine, continua sa-i spui.cand mai vb de rares ala spune-i,, da dar ala nu te iubeste cum te iubesc eu, ala niciodata no sa te vada cum te vad eu''nu te mai certa cu ea! pentru ca ii oferi bonus lui rares ala

| Anname a răspuns:

NU este pentru funda sau mai stiu eu ce, este pentru tine si este o lectie de viata! Nu am fost cu 10 baieti, si sunt foarte timida, poate nu pare dar sunt foarte timida.Ai dreptate, suntem prea mici pentru "te iubesc" si prea mici pentru o relatie si spun asta pentru ca am trecut prin asa ceva si a fost lectia mea.Tin mult la tine si stiu ca si tu ti la mine desi dupa cum ai spus acest post pe TPU a fost un test pentru mine ceea ce e putin derutant. Dupa acea imbratisare s-a ascuns un zambet,unul larg si greu de ascuns insa nu a fost imposibil, stiu ca te-ai simtit rau, dar nu ai fost singurul si imi pare sincer foarte rau pentru asta.Nu vreau sa te fac gelos,eu cu acel baiat vorbesc despre tine,ii cer sfaturi pentru ca este mare,e major deja si a trecut prin mai multe si nu vreau sa gresesc nimic in privinta ta si am grija la tot,insa mereu se termina prost si sti prea bine asta. Ai spus ca vrei sa ma " castigi" sa nu mai zic asa des ce simt, poate ca deja s-a intamplat asta, cum vorbesti.cum imi vorbesti zi de zi ma debusoleaza, vorbele tale sunt superbe, sunt ideale si esti perfect asa cum esti si asta ma face sa simt ce simt.Esti timid, asta te face atat de simpatic si stangaci si te face special, nu esti baiatul care sa sara la propriu pe o fata si imi placi asa. Nu sunt o parasuta si n-am sa fiu pentru ca niciodata n-am sa vand corpul sau ceva de genu, sunt foarte atenta la sanatate ceea ce e opus unei parasute.Revenind,tin la tine, mi-ai cerut sa fim amici, foarte bine, insa am sa fiu la fel de severa privind dietele tale cu ciocolata pentru ca vreau sa previn o boala fara antidot. Cred ca e ultimul te iubesc...amicule

| Pyskiss a răspuns:

Nu o mai face geloasa spune-i ca o iubesti! Esti barbatwinking Fa primul pas uita de timiditatehappy Si eu am fost asa la inceputhappy Dar mi-am dat drumul poti si tuhappy Incearca doar si o sa vezi ca nai nimic de pierdut happy

| andrei233332 a răspuns (pentru Pyskiss):

I-am spus-o...i-am spus de atatea ori ca o iubesc, si chiar simteam ceva cand ziceam asta, nu o ziceam asa doar ca sa o zic, si in ziua in care am luat-o in brate.atunci mi se pare ca am facut primul pas, si senzatia e urata ca m-a respins, nu stiu cui sa ii dau fundita pentru ca toti mi-ati vorbit frumoshappy

| Pyskiss a răspuns (pentru andrei233332):

Pai poate nu a fost momentul potrivithappy Acum esti certat cu ea? Propune-i sa va mai intalniti odatawinking Daca te-a respins poate nu`i pregatita:S? poate nu a mai avut un sarut si e timidathinking Ia`o usor. tine`o aproape vorbeste cu ea. spune-i ce binei miroase parul mangaio apropiete incet vorbeste cu ea frumoshappy si o sa vezi ca o sa iasahappy

| andrei233332 a răspuns (pentru Pyskiss):

A fost cu vreo 10 pana aculaughing deci nu ar fi prima oara,si da sunt certat cu easad am vrut sa discut cu ea dar m-am ales doar cu un "lasa-ma naiba in pace", eu imi propuneam sa o las un timp in pace, 1 luna, si dupa sa mai incerc dar da sa o iau mai usor, si asa am intrebat-o daca ar vrea sa vina in mall(numa noi 2) si a zis Nu,trebuie sa fie organizat ceva in care sa vina mai multi ca sa vina si ea,si mai e si chestia ca nu ar vrea colegii nostri sa stie ceva,de aia la scoala noi suntem ca niste colegi normali,si i-am respectat dorinta asta,dar aia zic, in realitate parca se fereste de mine, dar in virtual(pe mess) vorbea una doua cu mine...adica vbeam cu orele, eu sunt gamer.mai mult imi petrec orele pe jocuri,dar in ultimul timp. ultimele luni,imi lasam si jocul deoparte, lasam totul si vorbeam cu ea, deci eu zic k ar fi ok sa ii las 1 luna,sa vad daca mai vrea sa vorbeasca cu mine,daca da e ok happy si am sa incerc orice si am sa o iau usor,daca nu mai vrea, nu stiu ce o sa fac, o sa imi continui viata happy

| andrei233332 a răspuns (pentru Pyskiss):

Ma mai gandesc putin,dar cred ca ai foarte multa dreptate,pana acu nu a facut decat sa isi bata joc de mine si eu am trecut peste,prima data cand mi-a placut de ea mi-a zis ca ii place de mine, dar ea era cu cineva dupa, apoi dupa 2 saptamani mi-a zis ca ea e deja cu cineva, aia a fost bataie de joc...asa mi-au zis si colegii, mai sunt multe alte fetehappy multumesc pentru raspuns si pentru ajutor!

| andrei233332 a răspuns (pentru andrei233332):

Si scuze pentru "apoi dupa 2 saptamani" dar TPU imi corecteaza raspunsurile, dar le corecteaza gresitlaughing si m-am gandit acu, o uit!happy mai am destul timp happy si mai sunt multe asa cum ai zis si tu happy
Ti-am dat funda ^^ si multumesc!

| Pyskiss a răspuns (pentru andrei233332):

Eu zic so lasi balta ca mai sunt multe fratewinking Daca te iubea cu adevarat se impaca sau accepta sa mergeti la mallwinkingMai ales ca a fost si cu 10...si sa o lasi naibi in pace...nu merita asta ori e profitoare ori,, parasuta'' nu merita iti distruge viata asculta.am patit-o si euhappy profita la maxim si te lasa.cum crezi ca a mai fost inca cu 10? crezi ca dragostea se cumpara ca painea de la magazin in fiecare zi? Fi serioswinking Uit`o

| cirsiti a răspuns:

Vai in ce situatie esti mai Claudiu dar, mai simplu e daca ti-a zis "te iubesc,, zi si tu la fel te iubesc dar uita-te in ochi ei! si o inbratisezi si gata esti cu ea daca te accepta! Cu Placere! ma cheama Cristi si ID= jaguar40cristi :X

| andrei233332 a răspuns:

Mai adaug ca,in ultimul timp,noi am facut schimb de parole la iduri,si am intrat pe idul ei cu acordul ei,si mi-a zis ca pot sa ma uit oriunde vreau.m-am uitat la unu numit Rares pentru ca era la recent contacts,si i-am zis ca ma uit,si ea mi-a zis ca acolo e PRIVAT si sa ies din idul ei,apoi mi-a zis glumind sa imi fie rusine, in fine i-am zis ca ei ar trebui sa ii fie rusine ca m-a dat afara asa si ca ascunde de mine lucruri, apoi a 2-a zi iar a inceput sa imi zica ce a facut ea cu Rares,si ma enervat, pentru ca i-am zis sa nu mai aduca numele acela in discutie, ei bine a 3-a zi iar la adus in discutie si atunci ne-am si certat pentru ca ma enervat,desi stia ca nu imi place sa vorbeasca despre el,o facea. deci stia ce face, era constienta, si totusi facea asta...si aceeasi intrebare o pun "ce sa mai cred?"

| andrei233332 a răspuns:

Va multumesc tuturor happy mesajele voastre ma fac sa ma simt mai bine...nici nu stiu cui sa ii dau funda,@Pyskiss am vrut sa o iau incet pentru ca o cunosc,si de aia am inceput asa,am imbratisat-o,dar m-a respins, si nu stiu daca sa mai incerc, as putea sa astept 1-2 luni sa vad daca mai e interesata sa vorbeasca cu mine macar.
@realMadrid da,am sa astept ceva timp sa vad daca o sa mai vrea sa vorbeasca cu mine,dar in ultimul timp a facut special tot ce facea,pentru ca ea nu e indiferenta si nici proasta nu e, si nici nu uita, a facut-o special si sunt sigur de asta.
@sylar2007 poate nu il place pe rares,poate imi zice atata despre el sa ma faca gelos, dar acu e super suparata pe mine, a fost prima oara cand mi-a zis sa ma duc naiba.am sa astept un timp sa vad daca se schimba, dar ea nu mai e persoana de acu un an.s-a schimbat in rau sad
@cristi112 i-am zis si eu ca o iubesc,doar ca doar pe mess,nu si in realitate, in realitate am vrut sa o iau usor ca sa nu o supar sau cv.
Nu stiu cui sa ii dau fundahappy nu pot da mai multe ci doar una, dar toate raspunsurile ma ajuta psihichappy

| andrei233332 a răspuns:

@ana nu ti-am cerut niciodata sa fim doar amici,ti-am cerut mult mai mult,nu ti-am cerut sa nu ma iubesti,nu te-am fortat,si faza cu castigatul si faza cu "nu mai zi asa mult cuvantul te iubesc" sunt niste prostii si mi-am retras cuvintele si am recunoscut ca am gresit cand am zis asta,sunt intr-o perioada aiurea de tot si nu ma simt bine deloc,si da totu se termina repede si prost,dar prin asta trec toti oamenii,si eu am tinut mult la tine si inca tin,si s-a terminat pentru ca asa ai vrut si inca o vrei desi ieri seara nu a insemnat nimic pentru tine ce am zis, si da e ultimul "te iubesc" pentru ca tot TU ai vrut asa, atat am avut de zis

| MaRyMaRy13 a răspuns:

Faza e ca e posibil sa te mai placa deoarece te face gelos. Oricum nu se stie cel mai bine urmarestei bine ochii cand vb despre el deoarece cand minte cineva se uita in sus.Asa poti vedea daca minte si vrea sa te faca gelos.dar mai e si posibilitatea chiar sa nu-i mai placa de tine sau poate ca a pus la cale sa se prerfaca cai place de Rares ca sa te faca gelos sunt mai multe posibilitati cel mai bine treci o vreme peste asta si fate ca nu-ti pasa deoarece ea daca vede ca te doare mai mult zice. Oricum bafta sper ca te-am ajutat deoarece am patit-o si eu.Si eu sunt timid. Bastaaaa multa