| contdetpu1999 a întrebat:

Sunt baiat si sunt clasa a10a. Inca din prima luna de liceu am observat o boboaca foarte draguta. I-am aflat numele, i-am dat add pe Facebook, snap, insta. A devenit in scurt timp una dintre cele mai populare boboace, a fost impreuna cateva saptamani cu cel mai popular tip din searia mea etc. Insa, saptamana asta am auzit un zvon ca ma place. Eram destul de sigur ca e gluma sau ceva de acest gen, dar in urmatoarea seara mi-a dat mesaj. Am inceput sa vorbim cate putin si ne-am salutat de cateva ori prin liceu. Avand printeni comuni, am aflat ca ea ar fi cu mine daca si eu as vrea asta, dar eu nu sunt sigur ce vreau. De fiecare data cand o vad si chiar si cand ma gandesc la ea simt acei fluturasi in stomac, ca o arsura destul de intensa. Problema este ca nu o cunosc inca destul de bine si nu stiu nici cata randare va avea ea. Tin sa mentionez ca am mai avut o singura iubita intr-o excursie cu care am fost doar 2 zile si nu a contat. Acum as vrea ceva mai stabil, de lunga durata.
Ideea este ca nu stiu ce ar trebui sa fac.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ce mai astepti, sun-o si spune-i clar ca-ti palce de ea si ca ai vrea sa-ti fie prietena, daca si ea te place!
daca nu faci asta acum, posibil ca maine sa ti-o ia altul!
Invata sa fii mai increzator in puterile tale si fa primul gest rapid, altfel risti sa pierzi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform vechii zicale din popor ar trebui sa incerci deoarece se spune ca : "incercarea moarte n-are". Si la urma urmei, chiar daca relatia nu va fi de lunga durata va reprezenta un bun "antrenament", care poate deveni foarte util pentru urmatoarele... incercari. Succes!

| MariusUdrea a răspuns:

Ai spus ca ai fluturasi in stomac in momentul in care o vezi sau te uiti la ea inseamna ca o iubesti eu te-as sfatui sa accepti