| Denis_1354 a întrebat:

Salut, sunt baiat si vreau sa imi incep viata sexuala, si sunt nedumerit de ceva:
daca o fac prima oara trebuie sa o fac cu prezervativ sau fara? si daca si partenera ii virgina treba sa fac neaparat cu prezervativ?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie sa te protejezi inca din prima seara. Faptul ca e virgina si o sa o faca pentru prima oara nu inseamna ca nu ar putea ramane insarcinata. Protejati-va de fiecare data!

2 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Da pentru ca prezervativul te fereste de bebe si de BTS(boli cu transmitere sexuala)

| Ana0545 a răspuns:

In cazul in care nu vreti sa aveti probleme( de ex, o sarcina), este indicat sa folositi prezervativ.