| web4k a întrebat:

Salut la toti, am 17 ani si sunt un baiat virgin, prietena mea are 18 la fel e virgina, am hotarit sa o facem curand, ca sa nu o incep cu stangu vreau sa intreb de voi, ce sa am in vedere, ce ar trebuie sa fac(stiu ca vine asta de la sine), dar prima oara si cu o fata virgina ar trebuie sa fie ceva deosebit, cind ajungem "acolo" cu ce ar trebui sa incep? e nevoie deodata sa imi pun prezervativ?

13 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

In saptamana Mare nu se umbla-ntre picioare!

| ValyMha a răspuns:

Este bine ca si fata e virgina happy daca nu era era destul de jenant momentul... Deoarece ea avea deja experienta asta. Daca o faceti acasa sau la un hotel recomand clasica sampanie si lumanari parfumate happy. Sa fie o atmosfera placuta happy

| Gstefan a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa fiti stresati de faptul ca e prima data pentru amandoi, trebuie sa va relaxati.
Preludiul este foarte important pentru amandoi, nu te repezi direct la penetrare.
Mangaieli, saruturi pe gat, abdomen, sani, coapse.
Trebuie sa fi sigur ca fata este excitata inainte sa incerci sa penetrezi, adica sa fie uda.
Daca nu e revii la mangaieri/saruturi etc.
Inainte de penetrare ai putea incearca masarea vaginului si penisul (cu prezervativul echipat), apoi penetrarea se face incet.

Prezervativul il pui doar inainte de penetrare. Succes.

P.S. Ptr relaxare ai putea apela la musica ambientala, dar eu prefer un playlist cu artistul Neyo, asa intra fata in zona mai rapid, hahaha.

| Oana92 a răspuns:

Prezervativul sa pune cand penisul e in erectie. Ai grija sa nu te joci cu penisul in apropierea vaginului daca nu ai prezervativul pus, mai ales ca esti la inceput si exista oricand riscul sa ejaculezi. Pentru ca totul sa fie mai usor si mai putin dureros pentru ea folositi lubrifiant(clasic de la durex) si ai grija sa ai mai multe prezervative la tine, poate nu iti iese din prima "montajul". Cu ea trebuie sa fi tandru si sa ai rabdare, sa o exciti foarte tare. Pozitia cea mai indicata este cea a misionarului.

Si pentru a pasta mai mult erectia incearca sa te masturbezi inainte.

Cat de speciala va fi atmosfera depinde de tine si de ce sti ca ii place ei.

Bafta si distractie placuta!

P.S. Daca nu iese din prima insistati, primele dati e mai greu, apoi e divin:X

| drogh a răspuns:

Ar trebui mai întâi să creezi o atmosferă plăcută. Cu trandafiri şi lumânări peste tot, o sticlă de şampanie şi poate şi pe o foaie unde scrie,, I love you'' mare. Apoi, o pui uşor de tot pe pat, începi cu săruturi, mângâieri şi o dezbraci nu tare, tot încet. Şi, o laşi pe ea să îţi facă la fel. De acolo, cred că trebuie să ştii ce să faci. Îţi pui prezervativul şi ai mare grijă. Nu fi dur cu ea! Ai grijă. Ia-o blând...Iar în timpul partidei, spune-i vorbe frumoase la ureche.

| Violente a răspuns:

Totul trebuie sa fie de neuitat. Prelungești preludiul circa o oră pentru ca fata sa fie foarte lubrifiată și să nu aibe dureri mari la dezvirginare. Totul vine de la sine, lasă-te purtat de val și trăiește momentul, gandește-te ca ea să se simtă bine și în siguranță langa tine, asta contează, totul vine de la sine.

| Alison95 a răspuns:

Nu te grabi doar, o sa fie durere mare!

| Moora123 a răspuns:

Cauta "Ghidul Virginului" pe internet, este destul de util in situatii de genul acesta. Si da, e de preferat sa ai prezervativ pus. Nu de alta, dar s-ar putea sa te emotionezi prea repede happy

| TheRiff a răspuns:

Fii calm si increzut in sine. Cand o vei dezvirgina sa nu faci miscari bruste ca ii vei provoca durere. totul va veni de la sine. Succes!

| web4k explică (pentru TheRiff):

Pai inteleg ca de la sine, dar totusi, cand vad singe adica sa continui sau cum?

| web4k explică (pentru TheRiff):

Si apropo pentru mine va fi dureros?

| TheRiff a răspuns (pentru web4k):

Pai dupa ce o dizvirginezi puteti face un dus impreuna si apoi iar sa continuatsi. si pentru tine nu va fi durerod. poate putin te vei simti incomod.
Funda?

| web4k explică:

Multumesc la toti, dar mai am o nelamurire, ce sa fac in cazul ca "ii curge singe"?