| Bombatomic_Mircea_1998 a întrebat:

Salut, sunt in baiat normal de 21 de ani, tata mi-a murit, mama s-a mutat in strainatate.

Eu am mers la liceu si m-am lasat inclasa a 10a, pe la jumatea semestrului deoarece la mine in liceu erau soareci la baie si nimeni nu deratiza pe acolo.

Recent, m-am si indragostit de o fata, de 27 de ani, asa ca m-am decis ca sa imi cumpar masina sa dau bine pe langa ea (adica nu sa o lovesc cu masina, ci la figurat am vorbit).

Unchii mei aveau 12 000 de euro pe in card, m-am infiltrat la ei, si am reusit cu greu sa extrag 6500 din ei, cu care mi-am achizitionat un wolkswagen golf la mana a doua. (am regretat enorm asta dupa aceea)

La ziua ei, (pe fata o chema Antonia), am venit cu masina la ea, insa ea a intarziat, a zis sa ne intalnim in centrul vechi pentru ca era destul de aproape. Din acest motiv, nu am reusit sa ajung cu masina direct la ea, si nu puteam sa ii zic ca am masina ca voiam sa o surprind ca ce-i in mana nu-I minciuna.

Am mancat la dristor kebap si apoi a decis sa mergem pana la Sun Plaza cu taxiul, ea deja il sunase. Ce sa zic, am acceptat si m-am dus.

Cand am ajuns in mall, dupa cateva cumparaturi, mi-a venit proasta idee sa jucam PokemonGo, de pe telefonul meu. I l-am dat ei si am stabilit sa ne vedem apoi la H&M dupa ce isi termina incercarea.

Mare greseala, la H&M am stat o ora si tot nu a venit, am intrebat si pe omul de la casa daca a vazut o fata satena, ochi albastrui, par scurt, dar cica nici vorba.

Faptul ca telefonul imi lipsea ma innebunea la propriu. La KFC, am gasit niste baieti cu laptop, si le-am dat 5 lei ca sa intru pe Instagram sa o intreb pe Antonia unde este, dar descopar ca nu imi mai mergea parola la cont, nici la Facebook (ca oricum ma conectam cu Facebook-ul). Le-am mai dat 10 lei si le-am zis sa o adauge de pe Facebook de la ei, sa vorbeasca ei cu ea, deja simteam ca mi se ia pamantul de subt picioare.

Deja o banuiam rau ce at putea face. Le-a raspuns dupa vreo 10 minute ca cica nu cunoaste pe nimeni numit Mircea, doar prefacatorii inutile.

Acum am alertat si politia, dar mi-au zis ca nu se poate face nimic cu privire la aceasta situatie.

Ma simt ca un rahat (iertati-mi expresia), sa raman fara un Huawei p6 de 5 milioane, dar pe cuvant ca nu stiu ce sa fac, pe Anto nu am mai reusit sa o contactez, desi incerc de o luna aproape in continuu sa obtin ceva de la ea.

Ce e de facut, daca stie cineva?

10 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Te-ai lasat de scoala pentru ca erau soareci la baie? Pai ce mai vrei. O sa iti mearga din rau in mai rau, in final o sa cazi si la puscarie, sa te vad cum te lasi de puscarie pentru ca sunt soareci in cambuza.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ce vrăjeală ieftină... Cum să îţi schimbe parola dacă nu o ştia? Putea doar sa te deconecteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android.com/find,ce naiba mai astepti?

| Bombatomic_Mircea_1998 explică (pentru anonim_4396):

Doamne ce om... pai n-auzi ca n-am telefonul la mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bombatomic_Mircea_1998):

Se acceseaza un pc pe adresa www.android.com/find si daca are conectiune la internet iti detecteaza locatia, apoi il boti bloca, pune un mesaj pe ecran sau sterge toate datele de pe el.

| Kiwibibilă a răspuns:

Pai nu aveti niciun prieten comun sau macar o cunostinta comuna? Ai putea apela la ea.
Apoi, fa un cont de Facebook si fa-o de râs cu comentarii si injurii la pozele ei și șantajeaz-o.
Sau poti sa rogi un prieten sa faca asta. Sau mai multi big grin
Ii spui ca ai anuntat politia si ca renunti la plangere daca ti-l da de bunavoie.
Cat despre parola de la Facebook, o poti recupera cu emailul. Daca nu stii cum trimite-mi mesaj in privat si te ajut.

| Bombatomic_Mircea_1998 explică (pentru Kiwibibilă):

Pai scuze dar nu iti trimit ca apoi daca imi schimbi tu parola, de unde sa stiu ca nu intri pe cont la mine apoi, nu am incredere, scuze... in legatura cu prietena mea, eu nu cred ca ar face ceva rau pe contul de Facebook, ca ea era super de treaba, si nu stiu, mi-e cam frica sa ii zic ceva urat ei, ca arata super misto si daca o si injur, chiar ca stric de tot prietenia cu ea, ca inca mai sunt indragostit de aceasta big grin

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Bombatomic_Mircea_1998):

Esti cazut in cap? Pai iti meriti soarta. Adica ea iti fura telefonul si tie ti-e frica sa rupi prietenia cu ea?
Cat despre recuperarea parolei, nu am zis ca ti-o fac eu ci ca iti arat cum se face.

Răspuns utilizator avertizat
| Diana12222 a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar esti fraier ca i-ai dat telefonul nu cred ca ai ce sa faci numai sa iti faci un alt cont de Facebook si nu stiu vorbesti cu ea sa va vedeti dar fara sa stie ca esti tu