| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostita pana peste cap de un baiat. El este in clasa cu mine si nu cred ca ma place. La sfarsitul anului scolar trecut i-am propus sa fim prieteni, dar nu mi-a dat un raspuns concret si cred ca a vrut sa evite sa-mi raspunda. Eu eram mai copilaroasa atunci, uneori penibila si ma imbracam destul de urat. Pe timpul vacantei am avut niste probleme ce m-au schimbat mult, acum sunt mai matura, mi-am schimat look-ul, gandesc altfel. Nu m-am mai intalnit cu el, deci nu stie ca m-am schimbat. Acum cred ca l-as putea cuceri, insa nu stiu cum sa-l abordez la scoala. El este un tip glumet, destul de sensibil si cu mult bun simt. Oare cum as putea sa-i arat ca m-am schimbat, sa-l impresionez fara sa arat penibila, tinand cont de faptul ca el m-a refuzat?

2 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ce ar fi sa lasi lucrurile sa decurga de la sine? Sa observe el schimbarea ta si sa nu o afisezi ca pe un bun consumabil si comercial. Ce ar fi sa arborezi mai mult mister ce incita si atrage. Lasa-l pe el sa vina la tine. Alege sa fii cucerita in loc sa cuceresti.

Denisa, se cunoaste ca popularitatea ti-a dat de lucru din moment ce nici un punct si nici o virgula nu stii sa pui.

| denisa0906 a răspuns:

Hm... exact asa am patit si eu :-s ce mare coincidenta numa k eu nu m-am schimbat din probleme... in fine... relatia mea a durat 2 ani pai hai sa-ti povestesc cu a fost treaba asta a trecut vacanta eu eram indragostita de el si a inceput scoala pe atunci eram cea mai populara din sc si am inceput sa nu apropiem asa ca colegi tot mai mult tot mai mult si am observat ca deja el ma placea si exact in luna cand a inceput scoala mi-a cerut si prietenia. straight face incearca sa treci mai mereu prin preajma lui si o sa vezi ca da rezultate big grin :X dar prefa`te k il ignori :X:X :* scumpo sper ca ti-am fost de folos love struck