| fakesmile a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat, coleg de clasa cu mine. La sfarsitul anului scolar, i-am propus sa fim prieteni, insa nu mi-a raspuns nimic si eu am considerat asta un refuz. Inainte eu eram copilaroasa, uneori penibila si am impresia ca il sufocam. In timpul vacantei am trecut prin niste intamplari ce m-au schimbat, am devenit matura, mi-am schimbat look-ul si cred ca acum l-as putea face sa ma placa. Nu stiu insa cum sa-l abordez pentru a realiza ca m-am schimbat si pentru a-l face sa ma placa, fara sa par penibila, tinand cont de faptul ca el m-a refuzat. As vrea sa-l impresionez, ma puteti ajuta?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fi mereu naturala, comunicativa, de incredre, fi alaturi de el si ajuta-l la nevoie, dar nu te umili pentru el, asta niciodata, daca te va dori, el iti va cere prietenia.

| yourfriend_1956 a răspuns:

Discuta cu el deschis

| crisS a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa il lasi putin sa se obisnuiesca cu tine cea noua si sa cunoasca schimbarile pe care spui ca le-ai facut... si din moment ce nu a spus nu ( prima data cand la-i intrebat ) inseamna ca totusi simte ceva pentru tine ( eu ma bazez pe principiul orice raspuns in afara de nu e Da ) asa ca ai toate sansele sa il dai gata...

Bafta!happy

| ejaxz a răspuns:

Ignora-l si va veni singur la tine.

| ButterFly_8644 a răspuns:

Comporta`te in preajma lui normal, natural, cum esti tu de obicei, nu incerca sa te schimbi happy si daca te place va veni singur la tine.
Oricum nu te sfatuiesc sa-i mai ceri inca odata sa fiti prieteni happy.

| SpikE a răspuns:

Ejaxz pe tine daca te ignora unbaiat care nu-l placi, se intampla ceva? NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il baga in seama o sa vina el sa te caute daca simte ceva pentru tine happy...iti spun din propria experienta

| benetton a răspuns:

Pot sa spun ca acelasi lucru mi s-a intamplat si mie...si eu am fost indragostita(cred ca inca mai sunt) de un baiat din clasa.si dup o perioada mai mare. i-am zis pe net.si el mi-a zis ca daca nu faceam eu pasul asta il facea el...si am iesit la intalnire.si pana la urma nu a iesit nimic pentru ca ne comportam prea mult ca prieteni.si era f f f ciudat.eu nu regret ce am facut.Ity recomand si tie sa-i spui deoarece daca sa zicem nu simte la fel macar ti-ai luat o piatra de pe inima si niciodat no sa te intrebi."cum ar fi fost daca i-as fi zis?"(scuze.am folosit prea multe "si"-uri)
sper ca te-am putut ajutabig grin

| Sandra_1121 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel il sufocam pe saracul baiat dar la sfatul unei prietene am fost indiferenta si nu prea imi pasa bine dar eu te sfatuiesc sa ii spui si daca nu te place fi asa cum esti tu va veni singur la tine poate isi schimba decizia succes!