| PINKPERX2 a întrebat:

Salut, sunt un tip care nu prea vorbeste mult in preajma fetelor... ce as putea sa fac? ce as putea sa vorbesc cu ele? ce sa zic cand sunt in prezenta lor, va rog nu radeti si sa fiti sinceri...

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nici nu trebuie sa vorbesti mult, dragule.
daca esti mai timid, incearca sa pari indiferent si sa nu te gandesti sau sa te stresezi prea mult, caci atunci va veni de la sine totul si te vei simti confortabil.
sa vorbesti cand intr-adevar ai ceva de zis, nu incerca sa pari ceea ce nu esti.
tipii misteriosi vor fi intotdeauna atragatori.
decat sa vorbesti mult si prost si sa plictisesti lumea, mai bine scoti cate o gluma acolo unde cere situatia si asa te vei face placut.
incearca mai intai sa analizezi colectivul, sa stii cu ce fel de oameni vei conversa.
bafta.

| rutanklan a răspuns:

Nimic, I would stay away from those ones, they are like evil elves(good looking ones but evil nonetheless), you know!

| adriang95 a răspuns:

Pai in primul rand, bine ca ti-ai dat seama ca ai o problema!
Apoi, ideal ar fi sa ai un grup de prieteni care sa contina si fete (astfel ai putea deveni mai degajat)... Apoi, mai era un joc interesant: ideea este sa privesti in ochi (nu insistent, ci asa, ca si cum acolo ti-a picat privirea) fiecare fata de pe strada... Vei vedea ca sunt si fete care vor zambi, si fete care isi vor schimba privirea, etc (incearca sa le eviti pe cele cu prieten pentru propria-ti siguranta).
Apoi, fa cat mai multe si mai diverse chestii... De la alergatul in parc pana la voluntariat, astfel fiind nevoit sa comunici cu ele si incet-incet vei progresa.
Trust me, ti-o spune un baiat ce a scapat (in mare masura) de timiditate

| TPU2000 a răspuns:

Paii sunt fata, in primul rand...baietii cu care comunici trebuie mai intai de totate sa salute cu buna si apoi ce faci. Subiecte cu care te bagi ins eama cu fetele:Nu ai inteles o tema sau o lectie, hobbyuri, ce iti place sa faci, iti plac petrecerile si ex una f frumoasa una dezastruasa pentru haz si cel mai bine iti aci un oracol cu fel de fel de intrebari pentru a afala mai multe despre prietenii tai! Funda!?

| Nighty95 a răspuns:

Sa dezvolti subiectu'...
*Cand auzi de la o fata o intrebare poti sa te bagi in discutie si sa-i raspunzi. dar sa fie un raspuns normal. logic. nu doar ca sa nu taci din gura.

| Bogdy12 a răspuns:

Uite maiiii ghita asculta despre ce vorvesc dar fii atent sa nu cumva sa intelegi gresit ca poate vorbesc de rau si alte cele intereseaza-te si fa o discutie cu ele despre subiectul acela sau pur si simplu spune-i buna si de obicei restul vine singur