| DragosMentol a întrebat:

Salut toata lumea.Curiozitatea ma indeamna din nou sa pun prima mea intrebare pe TPU. Dupa lungi cautari (5 minute) am reusit in sfarsit sa gasesc butonul pentru imi pune intrebarea (dupa cum am spus si mai sus e prima data asa ca am o spuza cat de cat buna).
Sa trecem la ale noastre:
Cum arata pentru femei barbatul ideal si cum arata pentru barbati femeia ideala?

Fizic
Uite spre exemplu ce-mi place mie la o femeie:
-Sa fie inaltuta(cam cu in cap mai mica ca mine, am 1.84)
-Bruneta, blonda si poate si roscata(dar sa i se potriveasca)
-Sa aiba pe langa talie si Bust sau fund
-Par lung(e podoaba femeii si chiar nu pot sa-mi vad partenera cu un par scurt, depinde acum mai sunt si unele carora li se potriveste de minune o tunsoare mai scurta, pana la umeri)
-Sa fie draguta

Ma rog cam asta este aspectul fizic, asa imi spun mereu ca-mi place, ca vreau o astfel de fata si nu mai stiu ce cerinte mai am eu... dar cand ma indragostesc. pur si simplu nu prea mai conteaza nimic din astea pentru ca. stiti voi odata ce ai ajuns sa te indragostesti de o persoana, acea persoana arata perfect din toate punctele de vedere.

Moral:
-Sa am ce vorbi cu ea
-Sa fie indeajuns de inteligenta incat sa inteleaga ca trebuie sa aiba incredere si nu are de ce sa fie geloasa.
-Sa nu fie pusa pe cearta, sa o evite cat mai mult posibil nu sa se ia de orice.
-Bani? thinking Cat sa se imbrace. eu unul nu suport sa-si plateasca ea cand este cu mine, pur si simplu nu ma simt deloc ok, urasc sentimentul ala.
-Sa nu incerce sa ma faca gelos pentru ca pica in ochii mei pana la cel mai jos nivel.De ce? Pentru ca nu are incredere in abilitatile ei de a ma atrage.
-Sa fie realista si glumeata, sa stie ce vrea si sa fie bine organizata
-Sai placa sa calatoreasca

Cam atat, nu cer decat minimul pe carel ofer eu.

Cum am spus si mai sus asta este doar cam ce gandesc barbatii. odata ce te indragostesti aceasta lunga lista dispare ca si cum nu ar fi existat vreodata.

Have a nice day!

Astept parerile voastre despre cum ar trebui sa fie Barbatul/Femeia ideala.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dragut plan estetic si moral,sunt gusturi personale,nu pot comenta nimic.
Dar raspunsul meu la intrebarea ta e un secret stiut de cei mai multi:femeia ideala va fi intotdeauna femeia pe care o iubesti.
E dreptul tau sa visezi cum iti doresti sa fie cea careia ii vei oferi inima ta si toate sentimentele, dar cand te vei indragosti, o sa uiti instantaneu tot ceea ce ai scris aici.
Crede-ma.happy

| a2dr33ad33a a răspuns:

Bunahee hee pai ce sa zicem noihee hee) sti u vorba aceea gusturiile nu se discuta :*... fiecare ce-i place unuia ii place o blonda mai plinuta altuia o roscata mai slabutza acum gusturiile difera de la persoana la persoanahee hee:*... cred ca un baiat e
mai in masura sa-ti dea un raspuns la subiectul acestatongue