| AlexRO150 a întrebat:

acum 2 saptamani, in drum spre liceu, timp de o saptamana vedeam o fata, imi sarea in ochi, ea dintre toate avea ceva special, simteam asta, dar doar ne zambeam nimic mai mult, pana am facut rost de snap-ul ei. Prima greseala a fost ca nu i l-am cerut ei direct, in fine am vorbit cu ea, voiam sa vorbim pe holul liceului dar de fiecare data gaseam o scuza iar cand am realizat ca trebuie sa o fac chiar s-a ivit ceva. Am vorbit pe mesaje pe snapchat, aveam chestii in comun, nu fuma, consuma doar ceai, se uita la seriale, dar totusi realizez cat am gresit, eu am 16 ani ea a facut 18, e mai mare ca mine cu 1 an si 9 luni, am intrebat-o daca are planuri pentru weekend, a zis da, am chemat-o la un ceai sa ne vedem a spus mersi dar nu, stiu ca am gresit, nu am actionat la timp si corect, poate a refuzat pentru ca e mai mare, e de etnie maghiara sau poate are pe altcineva (dar nu cred ca are din ce am auzit ). Pur si simplu nu imi pasa, cred ca e prima fata care imi place cu adevarat, e mult mai mult decat sentimentul ala: ca e buna sau ce as da in ea, ma gandeam la totul altceva, ce zambet frumos are sau pur si simplu ca o vad si o salutam imi facea ziua mai buna, acum o sa ma dau la o parte un timp, dar nu cred ca o sa renunt pentru ca stiu ce vreau si eu o vreau pe ea, pana termina a 12 a anul asta mai am timp. Oricum acum am de gand sa investesc mai mult timp in mine, sa ma pun sa trag la sala, sa ma disciplinez, oricum e pe acelasi etaj cu mine o sa o vad in fiecare zi, o sa doara dar telul meu e acolo sus, o sa fie greu dar vreau sa imi ating scopul. Voi ce mi-ati sugera sa fac? Deoarece m-am saturat sa iau refuzuri, nu vreau sa par disperat asa ca de aia ma dau la o parte o vreme, doar ca sa incerc din nou.

Răspuns Apreciat de Editori
| amenintareamaimutei a răspuns:

Poate ca te refuza pentru ca anul acesta are bacul si stie ca daca va ajunge în punctul de relatie nu-i va mai sta capul la scoala. Incearca sa vorbesti cu ea si in realitate, nu doar pe snapchat pentru ca majoritatea fetelor cred ca daca vorbesti cu ele doar pe social media ci nu si in viata reala tu vrei doar sa iti bati joc de ea. Adică am auzit multe povesti ca fetele vorbeau cu băieții dar ei evitau sa vorbeasca cu ele in public pentru a nu se face de ras si chiar daca se întâlnea, o făceau într-un loc cat mai departe de privirile lumii, poate asta crede si ea sau poate nu vrea o relatie cu un tip mai mic decât ea dar daca nu e nici una dintre cele mentionate mai sus, inseamna ca pur si simplu nu te place. Nu incerca sa faci o persoana sa te placa, tot trăgând de ea si sa nu îi mai oferi spatiu faci te va crede enervant si tot ce vei face este sa o îndepărtez de tine si nu te schimba la aspect doar pentru a te place. Dacă chiar vrei sa te duci la sala, fa-o pentru tine nu pentru Ioana, Ana, Maria sau Georgiana. Fiecare om e special in felul lui si sigur te va plăcea si pe tine cineva însă e nevoie de răbdare și multa comunicare ( față în față ). Scuze pentru eventualele greseli gramaticale dar m-am grăbit deoarece am niste treaba dupa happy. Iti urez mult succes si ai grija in tot ceea ce faci!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-a refuzat e pa pa. Nu iti mai consuma energia degeaba sa ii pui luna la picioare sa ii arati tu ca cine stie ce... efortul e inutil. Sa sti ca nu o sa se intample cum ai vazut in filme daca continui. Iti garantez.
Chiar daca acum crezi ca totul se rezuma numai la ea o sa iti treaca, stai linistit. happy Mereu exista alta fata si mai buna si mai frumoasa.winking
Cel mai usor ai putea sa o uiti repede gasind pe altcineva. Intra in vorba cu alte fete, cunoastele, si sa vezi ce prinzi drag de alta. laughing
Baftawinking

| corbulalbrosu a răspuns:

NU are niciun rost sa te amagesti de unul singur, sau sa consideri ca ai fi procedat gresit in modul de abordare folosit. Pur si simplu fata respectiva NU simte, NU are, NU manifesta niciun fel de sentiment de atractie fata de persoana ta si din acest motiv te refuza in mod cat se poate de decent si elegant. Trebuie sa intelegi ca o relatie serioasa devine posibila numai in cazul in care atractia sentimentala este reciproca. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

E bună decizia să lucrezi la tine, fă-i asta.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a refuzat nu ar trebui să mai însiști.