| RoDanny a întrebat:

acum 3 luni am avut o intamplare, eram in autobuz catre casa si obisnuiam sa stau langa o fata ( prietena, amica ) cu care ma intelegam foarte bine si cand m-am așezat langa ea a facut o mutra ciudata si dadea de inteles ca trebuia sa stea altcineva pe scaun, asa a fost, faza e ca nu era iubitul ei sau altceva, si de atunci nu am mai iesit pe afara cu ea cum obisnuiam, peste cateva zile mi-a cerut scuze si am acc scuzele si nu ne am mai vorbit. Acum 2 sapt i am zis daca iese pe afara si a spus ca nu iese ca are treaba (apoi i am spus ca at cand mai iese sa ma cheme si pe mine dar nu m-a chemat, plus ca ea a iesit apr zilnic pe afara ). Ce ma sfatuiti sa fac,

3 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Îi proastă baii rau de tot. Si nesimtita pe deasupra. Astea care spun ca "da da iesim alta data" si nu mai zic nimic sunt proaste rau de tot. Daca as fi in locul tau as injura-o frumos pe mess si sanatate.

| Alicaaaa1997 a răspuns:

Să o întrebi direct ce s-a întâmplat cu relația voastră de prietenie. Pentru rezolvarea astfel de probleme comunicarea e cheia.

| Farell a răspuns:

Bună!

Nu cred că e nimic de făcut, decât să învățăm să renunțăm la oamenii care ne fac rău, la tema asta mai am și eu de învățat.
Încearcă să discuți cu ea, poate îți spune ce motive are să renunțe la prietenia voastră, dacă nu... asta este, mergem înainte!

Pa, pa!