| AlexandraaaaaaaAlle a întrebat:

Stiu ca am mai pus odata intrebarea dar am nevoie de mai multe pareri.

Buna TPU. Precum toti adolescenti si eu am probleme in dragoste, ca sa le spun asa. Deci sa incep:

Este vorba despre un tip. Eu il mai vazusem de 2 ori dar nu am vorbit cu el, si nici nu facusem cunostinta oficial. Si acum cateva zile am fost intr-o excursie unde a fost si el. Tipul nu este la scoala la care sunt eu. Dupa cateva ore el a venit si a stat cu mine in aceiasi banca a autobuzului, deoarece colegul lui a vrut sa dorma si el a venit langa mine. Am stat amandoi, am facut cunostiinta. Dupa putin timp o prietena de-a mea a venit si s-a baga intre noi la mijloc, nu stiu de ce a facut asta, adica se cam dadea la el, desi a avazut ca mie imi place de el. El nu prea o baga in sema, chiar daca nu stateam langa el tot cu mine vorbea nu cu ea.

Apoi am ajuns la o manastire unde am oprit, erau si cativa adulti cu noi si au vrut sa stea sa se roage, eu m-am retras singura intr-un colt, iar el a venit langa mine, dupa cinci minute m-a intrebat daca vreau sa ies afara sa mai vorbim. Nu prea am apucat sa vorbim deoarece prietena mea si de aceasta data s-a bagat intre noi. Am urcat in autobuz, am mai mers in jur de vre’o 5-10 min, si am oprit la un fast-food. Am stat in jur de vreo 2 ore acolo deorece era coada. Numai tipei care se tot dadea la el ii era foame, asa ca s-a dus sa comande, a stat cam 30 de minute la coada. El tot glumea cu mine, adica ma simteam bine cu el, si el la fel, cred. Radeam amandoi.

La un alt popas, tot la o manastire unde ne-a tinut o predica, am stat tot langa el de acesta data asa s-a nimerit. El se dadea tot mai apropae de mine. Adica il simteam, ne atingeam.Eu am iesit afara inainte sa se termine predica, iar el a stat pana la sfarsit.

Seara cand am oprit la un local el o luase in fata cu prieteni lui si eu eram singura deorece am vorbit la telefon cu parinti, si prieteni mei au plecat. El cand a vazut, m-a asteptat. Si am mers impreuna.

In a 2 zi s-a nimerit s-a stam tot impreuna, de acesta data asa numita mea prietena nu s-a mai bagat, deorece adormisera. Din nou am ras, am glumit impreuna. El imi facea poze din propria lui initiativa, dar prietena mea a venit si vroia sa faca poze cu el, si culmea m-a pus pe mine sa ii fac poze. Clar este ca il plac, iar in acel moment firbeam de nervi, dar nu am aratat asta. Ce sa va mai spun..Venisem vroba daca ne pierdem, sau ceva de genul si el a spus ca daca se pierde macar este cu mine. Mi-a cerut facebook-ul si mi-a dat like la toate pozele. Am mai vorbit putin pe chat, dupa care mi-a cerut id-ul.

Trebuie sa precizez ca el este gen loverboy.

Deci ce spuneti..sa imi fac vre’o speranta cu el? Ma place sau doar se comporta frumos cu mine? Dar despre asa numita mea prietena ce spuneti? Ce sa fac, va rog, am neoie de sfaturi.

Vreau pareri sincere. Nu mai postati raspunsuri care nu ajuta cu nimic, va rog,. Multumesc. Dau FUNDA.

5 răspunsuri:
| Rawwrr a răspuns:

Hei.Sa fim serioși, nici măcar nu a bagat-o în seamă. Altul ar fi profitat.winkingMi se pare foarte draguț că te-a așteptat.

| adriang95 a răspuns:

Deci prima si cea mai importanta chestie: ***-i o palma "prietenei" tale...
Apoi, nu prea poti sa cunosti o persoana in doua zile (decat daca acea persoana e lipsita complet de personalitate). Iesiti in oras, plimbati-va prin parc si, daca te place cu adevarat, o sa iti dai seama singura. BTW: cati ani ai?

| Marry410 a răspuns:

Da uite.s-a purtata urat cu prietena ta pentru ca n-o place, si practic ar fi trebuit ca in fata lui voi doua sa fiti egale, dar n-a fost asa.el s-a purtata frumos cu tine pentru ca te place, s-a purtat diferit ..ai noroc si daca nu esti sigura fa ce a zis andre8596..bafta :*

| andre8596 a răspuns:

Continua sa vorbesti cu el si vezi unde duce...cred ca te place oarecum.Adica s-a purat mult prea frumos cu cineva pe care abia il cunoscuse.Iar in legatura cu prietena ta spune-i ca te-a deranjat ce a facut in excursie. Oricum tot ea a iesit in dezavantaj.