| IlidanStormrage a întrebat:

Am 19 ani si prietena mea 17. Vrem sa ne incepem viata sexuala si ea e virgina voiam sa intreb daca in timpul actului sexual ea fiind virgina folosind protectie ( prezervativ ), in cazul in care o sa fie totul bine si nu o sa avem parte de " accidente " neplacute daca ejaculez in prezervativ, o sa fie risc de sarcina? sau... avand in vedere ca o sa fie primul nostru act sexual si in caz ca s-ar intampla ceva de ex. sa se sparga prezervativul, ea fiind in perioada cea mai scazuta de fertilitate, ce risc de sarcina ar fi?

Răspuns Câştigător
| KMaddieK a răspuns:

Daca ejaculezi in prezervativ (acesta sa nu fie spart), sanse 0%
Daca ejaculezi in prezervativ (acesta e spart), sanse 50%
Daca ejaculezi in ea, sanse 80 %
Daca faceti fara, sanse 0, 00 %, doar daca stii ca te poti controla. Lichidul preejaculator are spermatozoizi inactivi doar peste 48 h de la ultima ejaculare, acestia mai sunt eliminati si cu urina.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Risc zero nu exista, hazardul nu-l poti controla cu penisul inauntru. Mai departe tu decizi: il bagi sau nu pe cel mic, asumandu-ti toate riscurile de rigoare!

| eugeniancu a răspuns:

Dacă ai prezervativ bun și pe mărimea ta nu ar trebui sa se spargă, iar dacă cumva se sparge îi zici să ia pastila de a doua zi