| emyalin98 a întrebat:

Am 20 de ani si am si eu o problema mai delicata sa zic asa. Acum aproximativ 5 luni am vazut o fata pe Facebook ce mi-a atras atentia. Totul ok pana aici, dupa vreo 2-3 saptamani am mers la o petrecere mai restransa unde nu stiam toti invitatii. Dupa ce am ajuns si am stat ceva pe acolo, am baut cate ceva am remarcat ca a venit si aceasta fata. Nu am recunoscut-o initial desi mi s-a parut cunoscuta. Mi-a placut si inca imi place de ea insa nu stiu am avut curaj atunci din 2 motive: unul ca nu stiam daca este singura si doi pentru ca deja bausem cu cativa tovarasi cate ceva si nu as fi vrut sa par badaran sau sa ma fac de ras. Dar nici nu am vorbit deloc pentru ca eram oarecum grupulete grupulete. De atunci au trecut cam 4 luni si nu mai pot sa mi-o scot din cap. Zilele trecute am fost in oras cu un amic si pe strada fara sa vreau am vazut-o insa nu as fi putut sa ma bag in seama asa total ciudat mai ales ca mai era din ce am vazut cu cateva fete. Asta s-a intamplat in urma cu 3 zile si de atunci sunt din ce in ce mai rau nu mai pot face nimic am doar privirea ei in cap. Sincer acum regret ca trebuia sa ma bag in seama atunci la acea petrecere. As putea incerca sa ii scriu pe Facebook dar probabil nu ar fi foarte ok. Nu stiu ce sa ma mai fac, nu mai pot sa fac nimic. Poate pare ciudata povestea dar chiar asa este. Ceva sfaturi? Ce as putea sa fac? Nu pot sa o uit, am un sentiment care cred ca nu l-am mai trait de pe la 17 ani. Si inainte sa o vad zilele trecute pe strada ma gandeam la ea, ma tot gandeam ce sa fac dar acum e si mai rau.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te mai indrãgostesti la prima vedere, tuturor ni se intâmpla si eu nu stiu câte am am pierdut din frustrãri, nu aveam tupeu, oare daca are prieten...
Acum cu greu mai ai sanse, un sfat ce ti l-as putea da este sa te bagi pe o prietenã de a ei, cu cât este mai urâtã fizic cu atât mai bine. Asa ai mai mult curaj sa intri in vorba, dupã ce te prezinti si ii dai o privire la acea fatã care iti place te prezinti si intrebi cum le cheama,, vorbesti si te arãti interesat mai mult de o prietena mai naspa decât ea. Dacã este frumoasa si are prietene mai grase sau se vede de la o postã ca ea este cu mult peste, se poate sa fie foarte rusinosã. Asa fac daca imi place de o una dar este cu incã o fatã sau doua, am facut rost de multe numere de telefon asa, in câteva zile acele fete de care imi plãcea observam ca ma sunã ele sau imi dau cereri si mesaje pe Facebook si prietenele ei sã spunã ca ii place de mine happy

| Mada1920 a răspuns:

Incearca sa aflii numarul ei sau daca nu ai alta oportunitate de a lua legatura cu ea caut-o pe Facebook.

| Mandreiv a răspuns:

Ai 20 de ani si tot ce trebuie este sa iti faci curaj. Ce ai avea de pierdut daca ii dai mesaj pe Facebook, in cel mai rau caz afli ca are prieten sau nu iti raspunde, ceea ce ii ca si acum. Cea mai buna reactie ar fi sa vada ca ai curaj si atitudinea nrcesara si nu te fastacesti. Acest lucru o sa ii arate ca totusi nu ești un copil si ca poate merita sa iti acorde o sansa. Incepe cu un simplu buna, ce mai faci, poate nu ma mai ti minte dar ne-am cunoscut la petrecerea X si de acolo vezi unde merg lucrurile.

| UberSilence a răspuns:

Roman, semnat Mihai Eminescu