| Manolescu_Mihnea_1992 a întrebat:

Am chiar nevoie de ajutor..Sa va povestesc..cand am inceput scoala a inceput sa imi placa de o fata..peste cateva luni dragostea mea pentru ea era imensa..Intr-o zi,cand a inceput sa ninga, am inceput sa ne jucam cu bulgarii(nu stiu ce a fost in capul nostru cu toate ca suntem in a 9-a laughing )si a inceput si ei sa ii placa de mine.Peste o saptamana am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine...dar prietena ei a intervenit iar eu nu am mai avut curaj sa o intreb sad. Dupa o saptamana de tacere intre noi,am inceput din nou sa vorbesc cu ea,numai ca si altui baiat ii placea de ea(sa il numin X).X a inceput sa o faca sa rada fooarte muult,iar peste putin timp, s-a format un cuplu..eram mort de furie..am tot vorbit cu ea, dar nu a functionat..La ora de anatomie, eram de serviciu eu cu fata accea si am ramas singuri..acolo i-am spus ce simt cu adevarat pentru ea.a zis ca daca e sa se desparta de el,eu voi fii urmatorul. Oleak devenise-m mai fericit. happy In vacanta am inceput sa vorbim prosteste pe whatsapp, iar pana la urma mi-a spus ca ma iubeste si a zis ca o sa se desparta de X...Cand a inceput scoala,nu s-a despartit, dar dupa 1 sapt s-au despartit.Eu cu ea am devenit iubiti.dar peste 2 sapt.ea a inceput sa stea cu un alt baiat(sa il numim Z), iar Z o placea.Au inceput sa vorbeasca si in clasa si acasa fff muult..Eram mort de gelos..am intrebat-o de nenumarate ori daca simte ceva pentru el..si a zis ca nu.Dar pana la urma m-am despartit de ea..fiindca aflasem ceva..Cand m-am uitat pe telefonul ei am vazut un mesaj trimis lui Z pe care scria ca il iubeste..imi venea sa lesin(data fiind inainte sa imi spuna ca nu il place)Ea acum e impreuna cu Z..si mor! Azi a inceput sa ma jigneasca..numindu-ma idiot..chiar daca a zis ca nu m-ar jigni niciodata..Anyways,intrebarea este chiar mai merita sa lupt pentru ea? Eu chiar o iubesc f mult..cateodata imi vine sa plang de dorul ei..chiar am nevoie de ajutor.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ce sa lupti, pentru iubita tuturor?
Uit-o.

| neutrino a răspuns:

Tu o poti iubi in continuare, dar si ea are mare dreptate.

| LoriLoL a răspuns:

Citind asa de plictiseala povestea ta, bla bla ti-a zis ca tu vei fi urmatorul.dar la ce stateati la rand? o fi ea mica de clasa a 9-a dar vad ca e cam usurica.de aia ii merge sa joace baietii pe degete.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Nu cred ca ar trebui sa mai incerci sa o convingi ca o iubesti.
Ai incercat o data, de 2 ori,ai vazut ca nu merge, nu mai are rost sa incerci pentru ca nu merita.
Chestia e ca amandoi sunteti la inceput de drum si sunteti indecisi in alegerile pe care le luati.
Dar, ai timp destul sa-ti gasesi jumatatea si nu are rost sa suferi pentru cineva care nu merita, crede-ma!
Daca va fi sa fie ceva serios intre voi, las-o pe ea sa incerce de data asta sa vorbeasca cu tine si sa-ti spuna ca vrea sa fie cu tinehappy

| PieiSatana a răspuns:

Frate,tu trebuie sa joci fetele pe degete pana la 28 de ani cand e bine sa ai o relatie serioasa(parerea mea).