| Dragonåsul6666 a întrebat:

am facut dragoste cu iubita mea virgina fiind iar la prima penetrare inclusiv a doua pentru ca am facut-o cat se poate de usor si cu grija nu i-a curs sange si asta ma facea sa imi pun un semn de intrebare, ea avuse ciclu gen era pe la inceput (nestiind ca este) si am facut-o si gen dupa a inceput sa ii curga sange, eu am zis ca poate ii de la ciclu cel mai probabil fiind, am mai facut-o inca odata tot cand era pe ciclu da gen pe la sfarsite si nu a mai curs nimic de atunci (am vrut sa mai fac odata pe ciclu cu ea ca sa ma pot convinge de un anumit lucru). Intrebarea mea este oare tocmai a 3 a oara s-a dezvirginat cum trebuie ori era doar de la ciclu, ea imi zice ca se simte satisfacuta si ca a 3 a oara a fost cam tare fata de obicei,

Răspuns Câştigător
| Ely1234567 a răspuns:

Este posibil ca iubita ta sa fi avut un himen foarte elastic si atunci da este posibil happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O fata nu sangereaza la deflorare din 2 posibile motive:
- himenul ei este foarte elastic si rezista
- penisul baiatului este foarte mic si incapabils a rupa himenul.

Cum noi nu va putem controla sa vedem pe real care este "vinovatul" de ne-ruperea himenului, ramane ca voi doi sa comunicati.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este unul cat se poate de logic si rational si anume : numai daca membrana/pielita care formeaza himenul are o structura rigida si ''casanta'', doar in acel caz se poate rupe in timpul primului, celui de al 2-lea sau al oricarui alt act sexual intretinut ulterior si apare posibilitatea ca in acel moment sa apara sangerarea. In concluzie se poate afirma fara retinere ca ''sangerarea dezvirginarii'' NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de existenta a mai multor factori importanti. Unul dintre factori este reprezentat de gradului de vascularizare a membranei/pielitei himenale. De asemenea existenta sangelui sau lipsa acestuia, depinde de rigiditatea cat si de elasticitatea membranei himen. Daca este rigida se va rupe foarte usor si va sangera, dar daca este foarte elastica atunci perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate intinde si largi foarte mult, fara sa crape, lezeze sau rupe si astfel penisul trece prin himen fara sa-l rupa, caz in care nu apare sangerarea. Pentru ca fetele sa nu fie acuzate pe nedrept ca nu au fost virgine, este indicat sa fie citite cu atentie rezultatele constatarilor medicale efectuate pe aceasta tema, care sunt prezentate in reviste de specialitate formulate dupa cum urmeaza : "Este o situatie des intalnita ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea fiindca pur si simplu membrana/pilita himen este extrem de slab vascularizata in cazul a circa 47% din numarul total al fetelor care au participat la studii si experimente, asa cum este descris in mod profesional/medical in revista stiintifica Descopera.ro din care a fost extras urmatorul fragment :
""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut dar chiar si in zilele noastre la numeroase drame, in ciuda studiilor medicale in care s-a precizat faptul ca :
-- un procent de 42% dintre femei se nasc cu un himen bine vascularizat insa foarte rigid si foarte ''casant'' care se poate rupe si sângera în momentul deflorării,
-- insa in cazul a circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- iar în cazul unui procent de circa 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul mişcărilor ample de desfacere a picioarelor, in timp ce fac balet, spagatul, exercitii de gimnastica, in cazul practicarii excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în timpul urcarii unui munte abrupt."
Reiese ca si iubita ta poate fi acuzate pe nedrept de o fapta care NU a existat/NU s-a produs, fiindca foarte multa lume n-are nici cele mai simple si elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Este indicat ca inainte de a acuza, prima data fiecare sa citeasca, sa se informeze in mod corect si doar pe urma si numai in cazul in care are argmente clare, certe si concrete sa lanseze acuzatii in privinta lipsei virginitatii sau a infidelitatii. Multa sanatate! http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea s-a facut odata cu prima penetrare.

Răspuns utilizator avertizat