| Belieiu a întrebat:

Salut, TPU! Am făcut sex neprotejat cu prietena mea, aceasta fiind în a 5 a zi a menstruatiei (pe terminate) și am ejaculat în ea.
Țin sa menționez că menstruația ii vine regulat în fiecare luna, la aceeași data fixa sau cu 1 zi înainte sau dupa data respectiva. Întrebarea este, exista vreun risc ridicat de sarcina?

Răspuns Câştigător
| Alexandra9998386 a răspuns:

Bună, ea având ciclu regulat nu se va produce ovulatia in următoarele 5 zile ( 5 zile maximum traiesc spermatozoizii in corpul ei) data viitoare protejati-va.

7 răspunsuri:
| AlexDulceTeSeduce17 a răspuns:

Nu, nu exista risc de sarcina. Fa si tu educatie sexuala si doamne ajut-o si ***-o in bucatarie.

(in nōmine Patris et Fīliī et Spīritūs Sānctī)

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina.

| Belieiu explică (pentru Emilian65):

Mulțumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Ovulatia se produce in mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale. Perioada fertila este in jurul ovulatiei.
Pe ciclu este practic imposibil sa se poata forma o sarcina, odata ce ovulul nefecundat a fostd eja expulzat, iar cel nou inca nu s-a format.
Asadar, in perioada ciclului si imediat urmatorae dupa ciclu, nu sunt sanse de a se forma o sarcina, ma refer la fetele/femeile care au un ciclu de tip REGULAT.

| Goete a răspuns:

Mai fa. Si vei afla.
Daca nu are ciclul regulat poate fi o problema

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Belieiu explică (pentru Goete):

Are ciclul regulat în fiecare luna