| sabinush a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu pe data de 15 si mi-a venit in aceeasi luna pe 23 exista vreun risc de sarcina?[nici nu a ejaculat in mine]

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai avut menstră, nu!
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Din moment ce ai avut menstruatie, nu.

| briosicabriosel a răspuns:

Buna, Hai sa iti dau eu un sfat. Sper sa nu te plictisesti si sa citesti. Deci ciclul menstrual poate sa vina si peste sarcina, si chiar daca nu a ejaculat in tine este riscul de a ramane pentru ca este un lichid preejaculator care contine spermatozoizi in cantitate foarte mica. Uite mai bine va protejati e aceeasi senzatie, sau daca chiar nu doriti sa folositi (ceea ce nu este bine. ) dupa contactul sexual, du-te si spala'te in "interior"( ia o batistuta mai fina si subtire si udo spala-te cu ea in interior sau cu dusul ) dar totusi poti sa faci un test de sarcina ca sa fi sigura... si sa speram ca are o singura liniuta. sper ca te'am ajutat, te pup aveti grija de voi

| sabinush explică (pentru briosicabriosel):

Eu stiam ca daca esti gravida in loc de ciclu, ai niste scurgeri de scurta durata.nu cum ar fi normal la fiecare femeie in parte.dar oricum vreau sa mai aud pareri.mersi de sfat

| briosicabriosel a răspuns (pentru sabinush):

Da este o menstra de scurta durata

| Doηηa a răspuns:

Nu, deoarece ai avut ciclul menstrual.

| DrunkenRat a răspuns:

Nu, nici o sansa sa ramani. Dar incearca sa eviti asta pe viitor, poate nu scapi cu asa noroc