| AnonimAcum a întrebat:

Am inceput o relatie de curand cu o persoana cu care ma simt in largul meu. Eu fiind o persoana mai pusa pe glume, caruia ii place sa se uite la seriale, care pune suflet intr-o relatie si multe altele. Sunt multe lucruri care ne atrag unul la celalalt si pentru care merge relatia dar un lucru nu este.

Eu sunt genul genul care ofera mai multa afectiune si arata mai multa atentie persoanei iubite. Persoana cu care sunt este mai orgolioasa si nici nu prea arata sentimente prea multe. Iar al doilea lucru este ca eu ii ofer atentie si o caut mereu.

Ea nu ofera aceste lucruri. Ce pot sa fac? Totusi ma doare, vreau si eu sa simt ca sunt iubit si ca mi se ofera atentie. Sunt momente in care ma simt singur...

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atata te milogesti de aia de parca e eva,fata aia nu te place dar nu vrea sasi spuna asta pentru ca te vei simti ofensat, te inteleg vrei sa simti ca esti iubit, dar si daca isi faci iluzi nu-i bine ca vei suferi mai tarziu, cel mai bun prieten esti tu man sa stii asta nu oamenii din jurul tau, numai astepta atata de la nimeni

| AnonimAcum explică (pentru RAY):

Ai dreptate dar nu e vorba ca nu ma iubeste. Ea este genul care nu arata. Ca totusi a facut niste lucruri sa imi dovedeasca pana acum

| RAY a răspuns (pentru AnonimAcum):

Poate juca teatru sa te prosteasca, femeile sunt actrite inascute

| AnonimAcum explică (pentru RAY):

Stiu, dar aici nu este cazul. Ea dovedeste prin anumite mijloace, prin fapte. Dar acum are o perioada cand este mai inchisa si arata mai putin.

| SkyPilot a răspuns:

De obicei este invers in ce priveste sentimentele. Este normal sa o cauti mai mult tu.
Vorbeste cu ea. Explica-i ce doresti si cum te simti cand nu primesti. Cand aveti aceasta discutie, nu vorbesti despre ea ci despre tine si ce simti tu.
Nu schimba nimic in felul tau de a fi. Fa-i complimente si declaratii, ofera-i flori, arata-i ca tii la ea. Poate se mai deschide catre tine happy

| HELLBOY32 a răspuns:

Nu e bine sa exagerezi cu atentia, incearca sa fii mai indiferent si o sa te caute ea, poate pare ciudat dar asa sunt femeile.