| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am nelamuriri despre utilizarea corecta si alegerea corecta a prezervativului. Urmeaza sa intretin un act sexual cu cineva si am zis sa incerc sa probez un prezervativ.De curiozitate mi-am masurat si penisul sa aflu ce marime mi-ar trebui.Am luat o cutie de prezervative intense(pe care scrie diametru 56mm) si cu ajutorul unui lubrefiant durex mi-l am asezat pe penisul erect, insa atunci cand ma masturbam cam se ridica.Acum ma intreb: 1. E normal sa se ridice asa? Ma gandesc ca atunci cand intretii act sexual nu e ca atunci cand te masturbezi si sta mai fix prezervativul pe penis.Si in timpul actului sexual penisul trebuie sa fie mereu cu pielea trasa in jos sau la frecare se realizeaza aceeasi miscare ca la masturbare? 2.Fiecare "aroma" durex are o marime prestabilita? adica nu exista intense marimea M si intense marimea Xl? Exista doar intense Xl si atat? Daca va ajuta sa imi raspundeti la prima intrebare, marimile penisului sunt:lungime 16cm si circumferinta 15. Si 3. Diametrul prezervativului trebuie sa fie mai mic sau egal cu diametrul penisului? Daca ati putea raspunde la toate 3 si sa imi mai dati niste sfaturi despre utilizarea corecta as aprecia mult.O zi buna!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prezervativul este pentru sex normal, se vede ca habar nu ai care este rostul lui si cu ce se mananca o contraceptie.
De ce l-ai folosi la masturbare? Că nu ai pe cine sa lasi insarcinată. Poate doar sa-ti mai creasca un deget la mâna cu care o faci.
Of, Doamne! Cu unii ca tine viitorul este sumbru.

| Valentina8 a răspuns:

Eu nu sunt baiat asa ca nu ma pricep la masurile prezervativelor laughing insa daca te duci in farmacie si faci toate aceste intrebari iti vor raspunde la toate fara nici o problema, ba mai mult iti vor sfatui ei ce tip de prezervativ sa iei in baza cerintelor tale si poate iti vor face si intrebari gen :esti alergic la? Oricum, exista si prezervative feminine, daca tu nu reusesti sa-l folosesti, cumpara-i ei unul.
Fara rusine, ca doar asta-i munca lor.

| vasile2222 a răspuns (pentru Valentina8):

Da, fii sigura ca i se va raspunde in farmacie la toate intrebarile :D

Cel mai bine se duce cu partenera si probeaza in farmacie
https://www.youtube.com/watch?v=tNkoJOuk4bc

| Valentina8 a răspuns (pentru vasile2222):

laughing daa