| Nerd³ a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor. Imi place de o fata mult si nu stiu ce sa fac sa ma placa si ea. Faza e ca ea stie ca o plac mult, ma gandesc la ea zi si noapte. Ei nu ii place de mine, flirtez cu ea in limita bunului simt in fiecare zi la scoala (am 13 ani) dar ei ii plac alti 2 baieti care nu o plac; am facut orice: am rugat-o, i-am vorbit urat si regret, mi-am cerut scuze, o bag in seama, fac pe dracu' in 4 ca sa ma placa. Ce ar trebui sa fac avand in vedere ca e exclus sa mergem singuri undeva, ma va refuza cu siguranta. Va rog ajutati-ma! Sunt nebun dupa ea!

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

In primul rand, ia-o usor si nu mai fii asa agitat. Ok, inteleg ca o placi foarte mult, dar las-o sa respire, nu o sufoca! Daca faci asa cu ea va crede ca esti stresant si va fi mai rau, si nu cred ca asta este ceea ce iti doresti...
In al doilea rand, daca stii ca nu te place, desi ai vorbit cu ea chestia asta, nu mai ai ce face. Iti spun sincer. Daca nu te place, nu te place asta este. O mica solutie ar fi ca sa mai lasi sa treaca un timp si sa vezi daca sentimentele tale sunt la fel de profunde cum sunt si acum, si daca raspunsul este da, incearca sa o iei de la 0, dar frumos.
Ce trebuie sa faci in primul rand e sa incepi sa comunici cu ea. Sa o faci in asa fel incat sa vrea si ea si sa ii faca placere sa vorbeasca cu tine(acest lucru il observi din felul de a vorbi al ei). Nu trebuie sa faci la copii de 10 ani: Vrei sa fii cu mine? Nu asa! Sa incerci sa o iei frumos si usor. Poate faci cumva sa iesiti mai multi, printre care sa va numarati si voi doi si, in acel moment sa o iei deoparte si sa vorbesti cu ea si sa o intrebi daca se simte bine in prezenta ta. Daca ea iti da un raspuns pozitiv, poti trece la urmatorul pas, adica sa o inviti sa iesiti doar voi doi(avand in vedere ca tu esti baiatul, trebuie sa fi mai indraznet). Daca accepta bine, daca nu mai fa cumva sa mai iesiti impreuna cu prietenii vostri. Daca tot nu vezi ca iti acorda simpatie, eu zic ca ea chiar nu are nici un sentiment pentru tine si ca nu cred ca va vrea in veci sa fiti impreuna.
Oricum, esti destul de mic inca si nu ai dat inca de,, adevaratele fete,, mai ai de crescut sa vezi ce iti poate rezerva viata!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| MamaNegri a răspuns:

Gandeste te la ceva. ceva foarte evident! ea e in aceeasi situatie ca tine. nu ar trebui sa vb urat cu ea. ii dovedesti mai degraba ca esti fara bun simt. poate ca ea chiar nu te place. dar daca ea stie ca tu o placi spune-i asta in fiecare zi si spune-i ce simti pentru ea. ea poate ca nu te place dar o poti face sa te placa. ea nu te place pentru ca e indragostita de ceilalti 2 baieti. insa si acei baieti o resping cum te respingeea pe tine. goloseste te de asta. mai clar ceea ce vreau sa spun e sa te duci la ea sa ii spui ce simti fara frica si sa petreci timp cu ea sa va cunoasteti sa o faci sa uite de baietii aia sa sa ii dovedesti ca esti mai bun ca ei. iar cheia succesului tau poate fi faptul ca sunteti in aceeasi situatie. spune-i ca asa cum se simte si ea te simti si tu etc. mai exact nu mai filtra in modul ala decent si treci la tupeu.si inca o chestie. la fete cuvintele le cuceresc din prima. alege ti bine cuvinte le cand vorbesti cu ea. arata i ca tu chiar tii la ea. funda? apropo sunt si eu fata si te asigur ca va functiona

| diia26 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare... Doar ca eu sunt fata laughing) Si sa stii ca acel baiat de 2 ani tot ma roaga sa fiu cu el, imi vorbeste, ma baga in seama, mi-a vorbit si urat ( dar si-a cerut sccuze ) si-si el ar face orice... Doar ca pur si simplu nu simt nici o atractie pentru el, si decat sa-mi bat joc de el mai bine nu ma pun cu el. Gandeste-te ca si fata poate se gandeste tot asa. Nu vreau sa te descurajez, eu ti-am spus doar ce gandes happy Mult noroc :*

| Nerd³ explică:

Va multumesc mult! Doamne ajuta, sper sa mearga! Mi-a fost greu sa aleg un raspuns, toate m-au ajutat.