| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat in rezolvarea urmatoarei probleme : am 16 ani, abia acum mi-au inceput sa imi creasca sanii (sunt ca si merele alea mai micute) si nu mi-a venit menstruatia.Credeti ca ar trebui sa imi fac un control? crying...Va rog mult, un sfat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cred ca ar trebui sa mergi la un endocrinolog. Ai o pubertate intarziata care ar putea fi determinata de o insuficienta hormonala.

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pei stiu ca daca nu iti vine pana la 17 ani trebuie sa te duci la control.
poate ar trebui sa mai astepti sa vezi ce se intampla avand in vedere ca abia au inceput sa iti creasca sanii.

| cupcake02 a răspuns:

Inainte de doctor vorbeste cu mama ta despre asta. In general fetele "mostenesc" anumite lucruri legate de pubertate de la mame. Oricum, ea cred ca e cea mai in masura sa hotarasca daca e sau nu normal.

| Noreasontosimle a răspuns:

thinking nu prea e normal, du-te la un doctor.

| SociallyDepressed a răspuns:

@Ghesi fata cerea un sfat nu sa fie insultata.Ce drept ai tu sa judeci oamenii? Cine te crezi...domnul perfectiune?
@emyly urmeaza sfatul @Brigaelei.E cel mai bun.

| DeniAli14 a răspuns:

Pai menstruatia iti vine intre 10 si 16 ani normalhappy nu cred ca e posibil sa ai cevahappy esti o norocoasa ca nu ti'a venit pana acumlaughing

dar banuiesc ca nu ai intretinut relatii sexuale si de asta nu ti'a mai venitthinking sau pana la varsta de 16 ani nu ai avut menstruatiehee hee eu zic ca nu ai nimic happy

| Gstefan a răspuns:

Te-ai ***, ut? Daca da du-te. Daca nu esti o proasta.